Liga Mistrzów. Historyczny triumf Comarch Cracovii!

Łukasz Konstanty
W drugim meczu grupy F Ligi Mistrzów hokeiści Comarch Cracovii wygrali z austriackim Villach SV 4:2 (1:1, 1:1, 2:0). To było pierwsze, historyczne zwycięstwo krakowskiego zespołu w tych rozgrywkach.

Austriacy, którzy w pierwszym meczu przegrali na wyjeździe 0:7 z Farjestad Karlstad, przeciwko Cracovii zagrali w mocno osłabionym składzie, gdyż ośmiu zawodników dopadł wirus żołądkowy. W sumie trener Rob Daum miał do dyspozycji tylko 15 graczy z pola i dwóch bramkarzy. Z kolei w Cracovii nie mógł zagrać kontuzjowany fiński obrońca Saku Kinunnen.

W pierwszej tercji mecz miał wyrównany przebieg. Krakowianie prowadzenie objęli podczas gry w przewadze liczebnej, gdy Martin Kasperlik z bliska umieścił krążek w siatce. Chwilę później na ławkę kar odesłany został Patrik Husak i goście, po trafieniu Blaza Tomazevica, doprowadzili do remisu.

Cracovia odzyskała prowadzenie w 33. minucie po kolejnym trafieniu Kasperlika, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Gospodarze w tej tercji grali jednak nieodpowiedzialnie i łapali dużo kar. To sprawiło, że goście ponownie doprowadzili do wyrównania podczas gry "5 na 3". Roka Stojanovica mocnym i precyzyjnym strzałem pokonał Nicolas Mattinen.

W ostatniej części gry Cracovia po raz trzeci objęła prowadzenie po golu Romana Raca, potem mądrze się broniła, a 66 sekund przed końcem Mateusz Michalski posłał krążek do pustej bramki, gdyż goście wprowadzili do gry dodatkowego napastnika.

Cracovia odniosła pierwsze zwycięstwo w historii startów w Lidze Mistrzów. Krakowianie biorą udział w tych rozgrywkach po raz trzeci, ale we wcześniejszych jedenastu meczach ponieśli same porażki.

W obecnej edycji Ligi Mistrzów po raz pierwszy uczestniczą dwa polskie zespoły. W sobotę GKS Katowice sprawił ogromną niespodziankę wygrywając po dogrywce 2:1 z ZSC Lions Zurich.

Kolejny mecz Cracovia rozegra 9 września na wyjeździe ze Straubing Tigers. W piątek krakowianie przegrali z tym zespołem we własnej hali 0:4.

W drugim meczu grupy F Farjestad Karlstad pokonał Straubing Tigers 6:1 (2:1, 2:0, 2:0).

Hokejowa Liga Mistrzów - 2 kolejka
Commarch Cracovia - Villach SV (Austria) 4:2
Bramki: 1:0 Martin Kasperlik (9), 1:1 Blaz Tomazevic (11), 2:1 Martin Kasperlik (33), 2:2 Nicolas Mattinen (36), 3:2 Roman Rac (49), 4:2 Mateusz Michalski (59).