DW
Polsat Sport
Liga Mistrzów. Dusan Vlahović świetnie rozpoczął swój debiut w Lidze Mistrzów w Hiszpanii, ale to nie wystarczyło, aby zapewnić Juventusowi zwycięstwo. W drugiej połowie Wojciech Szczęsny skapitulował i po zaciętym starciu Stara Dama wywozi po starciu z Villareal remis 1:1.

W pierwszej połowie nie udało się Hiszpanom skonstruować nic skutecznego. Trudno odpowiedzieć na trafienie dla rywali, które pada w 32. sekundzie meczu. Wówczas świetnie zachował się Danilo, który przejął zagranie rywala i posłał daleką piłkę na osamotnionego napastnika. Ten przy asyście dwóch obrońców uciekł nieco ze światła bramki i niesygnalizowanym strzałem zapewnił włoskiej drużynie prowadzenie.

Szczęście odwróciło się do Hiszpanów po przerwie. Villarreal wyrównał w drugiej połowie po tym, jak Dani Parejo wykorzystał świetną piłkę od byłej gwiazdy Watfordu, Etienne'a Capoue. Żółta Łódź Podwodna kontynuowała wysoki pressing przez całą drugą połowę, zmuszając Juventus do cofnięcia się. Błędy rywali nie zostały jednak wykorzystane i ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 1:1.

Juventus rozpoczął spotkanie od bramki zdobytej przez Vlahovica w pierwszej minucie meczu, ale zawodnikom z Włoch brakowało jednak zdecydowanej przewagi pod bramką, co uniemożliwiło im objęcie dwubramkowego prowadzenia. Kilka niedbałych zagrań w drugiej połowie odwróciło losy spotkania, co sprawiło, że Stara Dama znalazła się w niekorzystnej sytuacji.

Gole strzelone na wyjeździe nie liczą się w związku ze zmianą przepisów UEFA.

Villarreal CF - Juventus 1:1 (0:1)

Bramki: Parejo 66' - Vlahović 1'

Villarreal CF: Geronimo Rulli - Juan Foyth, Raul Albiol, Pau Torres, Alfonso Pedraza (79. Pervis Estupinan) - Samu Chukwueze (90. Yeremi Pino), Etienne Capoue, Daniel Parejo, Alberto Moreno (79. Manu Trigueros) - Giovani Lo Celso, Arnaut Danjuma (90. Boulaye Dia)

Juventus: Wojciech Szczęsny - Mattia De Sciglio (87. Luca Pellegrini), Danilo, Matthijs de Ligt, Alex Sandro (46. Leonardo Bonucci) - Juan Cuadrado, Manuel Locatelli (71. Arthur), Adrien Rabiot, Weston McKennie (81. Denis Zakaria) - Dusan Vlahović, Alvaro Morata

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Jeśli mecz barażowy pomiędzy Rosją i Polską nie powinien odbyć się w Moskwie, obie federacje, jak i FIFA powinny rozważyć rozegranie tego spotkania na neutralnym stadionie. W tym momencie można zastanowić się nad możliwością organizacji barażu w innym kraju. Tak się składa, że w dobie pandemii cztery kraje zaoferowały się wystąpić w roli neutralnych miejsc rozgrywania meczów UEFA, jeśli ograniczenia uniemożliwią ich rozegranie w pierwotnie zaplanowanym kraju. Jednym z nich jest Polska, ale z oczywistych powodów nie możemy przenieść starcia do Polski. Kto jeszcze może zorganizować taki mecz?