Lepszy Bayer. Krychowiak i Rybus odpadli z Ligi Mistrzów
Lepszy Bayer. Krychowiak i Rybus odpadli z Ligi Mistrzów AFP/East News
Liga Mistrzów. Lokomotiw Moskwa przegrał z Bayerem Leverkusen 0:2 (0:1) w przedostatnim meczu grupy D. Oznacza to, że zespół Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa na pewno nie awansuje już ani do fazy pucharowej tych rozgrywek, ani Ligi Europy.

Liga Mistrzów: Lokomotiw Moskwa - Bayer Leverkusen 0:2
Lokomotiw wygrał na inaugurację w Leverkusen 2:1 - m.in. dzięki trafieniu Krychowiaka. W rewanżu nie poszedł jednak za ciosem. Jeszcze przed przerwą Eder nieszczęśliwie nabił Rifata Żemaletdinowa, który skierował piłkę do własnej bramki. Na początku drugiej połowy zwycięstwo dla Bayeru przypieczętował natomiast Sven Bender, uderzając z powietrza po zagraniu Aranguiza.

Obaj Polacy, Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, zaliczyli po 90 minut na swoich pozycjach. W tej edycji Ligi Mistrzów rozegrają jeszcze maksymalnie jedno spotkanie - wyjazdowe z Atletico Madryt. W pierwszym meczu Hiszpanie wygrali w Moskwie 2:0.

Bayer zagwarantował sobie prawo gry w fazie pucharowej Ligi Europy. Na finiszu fazy grupowej liczy się też w walce o 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dziś musi trzymac kciuki za wygraną Juventusu nad Atletico. W przeciwnym razie Atletico odskoczy mu na dwa punkty (w przypadku remisu) lub cztery (w przypadku zwycięstwa), co oznaczałoby koniec marzeń.

"Polski" Lokomotiw walczy już wyłącznie o mistrzostwo Rosji. Po siedemnastu kolejkach - jako wicelider - traci do Zenitu Sankt Petersburg pięć punktów. Bayer w lidze niemieckiej jest dopiero dziewiąty.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Nie raz wszyscy mieli go już serdecznie dosyć, a jednak wiadomość o powrocie Jose Mourinho na trenerską ławkę zelektryzowała media i kibiców. Nie wiadomo jak poradzi sobie w Tottenhamie, wiadomo za to, że nudno raczej nie będzie. Wcześniej nie było.Bo prawda jest taka, że choć trudno jest znaleźć trenerów bardziej od Portugalczyka utytułowanych, to jeszcze trudniej kogoś na tym stanowisku, który budzi tak skrajne emocje. Jedni go kochają, inni wprost przeciwnie. Nierzadko są to nawet te same osoby. Na przykład...[Uruchom galerię klikając w ikonę "następne zdjęcie", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu]

Prowokator wrócił, czym tym razem zbulwersuje - największe s...