Hubert Zdankiewicz
Mohamed Salah uciszył kibiców Manchesteru City
Mohamed Salah uciszył kibiców Manchesteru City AP/EAST NEWS
"Manchester City zderzył się z Mateu Lahozem" - podsumował porażkę The Citizens z Liverpoolem kataloński dziennik "Sport". Podopieczni Pepa Guardioli nie odrobili strat z pierwszego (przegranego 0:3) meczu i po porażce 1:2 odpadli w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Nie brak jednak głosów, że wszystko mogło zakończyć się inaczej, gdyby hiszpański sędzia Mateu Lahoz uznał prawidłowo zdobytą bramkę dla gospodarzy.

Gdyby tak się stało, City schodziłoby na przerwę prowadząc 2:0, bo już w drugiej minucie bramkę zdobył Gabriel Jesus. W 42. minucie piłka po raz drugi wpadła do siatki Liverpoolu, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego, a główny nie skorygował jego decyzji. Nie zauważyli, że o ile strzelec gola Leroy Sane faktycznie był poza liną obrony rywali, o tyle podana do niego piłka odbiła się jeszcze od piłkarza Liverpoolu - Jamesa Milnera. Nie było więc mowy o spalonym.

Błąd sędziego rozwścieczył piłkarzy City, którzy po gwizdku na przerwę dopadli do Lahoza i próbowali wytłumaczyć mu, że popełnił błąd. Odciągnął ich Guardiola, jednak tylko po to, żeby samemu skomentować pracę arbitra, a sądząc po gestykulacji nie był nią - najdelikatniej mówiąc - zachwycony. Lahoz w odpowiedzi wyrzucił Katalończyka z ławki rezerwowych i odesłał go na trybuny. A w drugiej połowie bramki dla gości zdobyli Mohamed Salah i Roberto Firmino.

- Nie obraziłem sędziego. Po prostu powiedziałem mu, że to była prawidłowo zdobyta bramka. Mimo wszystko zostałem odesłany na trybuny - tłumaczył po meczu Guardiola. Dodał jednak, że "dobrze zna tego sędziego z Hiszpanii" i mógł sobie wyobrazić podobną sytuację. - Mateu Lahoz to wyjątkowy facet. Lubi być wyjątkowy, mieć inne zdanie. Wszyscy mówią jedno, a on się nie zgadza. Na tym etapie rozgrywek zespoły prezentują bardzo wyrównany poziom i błędy sędziowskie mogą mieć ogromny wpływ na wynik - dodał.

Zaznaczył jednak od razu, ze Liverpool zasłużył na awans. - Jeszcze raz chcę im pogratulować. Mam nadzieję, że będą godnie reprezentować Anglię w półfinale. My wrócimy w przyszłym sezonie i spróbujemy się tam dostać - podkreślał.

"@Championsleague, może w przyszłym sezonie warto zacząć używać VAR-u? Może być to bardzo przydatna pomoc"- ironicznie skomentował pracę sędziów w mediach społecznościowych pomocnik Manchesteru Bernardo Silva.

TOP 10 piłkarzy, którzy nie grają dla ojczyzny

MAGAZYN SPORTOWY 24

[/cs]

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Manchester City zderzył się z sędzią Mateu Lahozem. Pep Guardiola: "To wyjątkowy facet. Lubi być wyjątkowy, mieć inne zdanie" - Polska Times