Liga Mistrzów. Moreno tym razem bezbłędny. Upokorzony Juventus za burtą Ligi Mistrzów

Jakub Niechciał
Rok temu Gerard Moreno nie wykorzystał rzutu karnego w meczu Polski z Hiszpanią podczas Euro 2020. W środę się nie pomylił, a Wojciech Szczęsny nie miał nic do powiedzenia. Świetna pierwsza połowa nie wystarczyła. Juventus odpadł z Ligi Mistrzów, po kompromitującej porażce 0:3.

Choć po losowaniu wydawało się, że Juventus będzie faworytem tego dwumeczu, to jednak piłkarze Massimiliano Allegriego nie umieli tego potwierdzić. W pierwszym meczu zremisowali co prawda z Villarrealem 1:1, co stawiao ich w dobrej sytuacji przed rewanżem. W nim zawiedli jednak na całej linii.

Początek nie był zły. Ofensywnie Juventus stworzył sobie w pierwszej połowie więcej sytuacji, niż w kilku ostatnich meczach ligowych. Nie przyniosły one jednak efektu, a w drugiej połowie ekipa z Turynu wyraźnie spuściła nogę z gazu.

Wykorzystali to goście. Jedna z ich akcji zakończyła się w 76. minucie rzutem karnym. Na murawę padł Francis Coquelin, a Szymon Marciniak, po konsultacji z VAR, wskazał na wapno. Do piłki podszedł Gerard Moreno i tym razem zdołał pokonać Wojciecha Szczęsnego.

W 85. minucie wynik podwyższył Pau Torres, a w doliczonym czasie gry kolejna kontra ekipy Unaia Emery'ego zakończyła się kolejnym rzutem karnym. Wykorzystał go Arnaut Danjuma, a polski bramkarz ponownie nie miał nic do powiedzenia.