Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Andreas Wolff i Szymon Sićko z Łomży Industrii Kielce wyróżnieni po meczu w Aalborgu

Andreas Wolff z Łomży Industrii Kielce znalazł się w najlepszej siódemce trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. Bo Amstrup/Associated Press/East News/Polska Press
Andreas Wolff i Szymon Sićko z Łomży Industrii Kielce zostali przez Europejską Federację Piłki Ręcznej wyróżnieni po 3. kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski wygrali na wyjeździe z duńskim Aalborgiem Handbold 30:28.

Andreas Wolff w meczu w Aalborgu bronił świetnie, odbił 14 z 41 rzutów rywali, co dało mu 34-procentową skuteczność. Trzeba jeszcze dodać, że mniej więcej połowa tych skutecznych interwencji miała miejsce w sytuacjach sam na sam z rzucającymi. Wolff znalazł się w najlepszej siódemce kolejki, otrzymał też tytuł najlepszego gracza kolejki (MVP).

EHF wyróżniła także Szymona Sićko za gola, którego zdobył tuż przed zakończeniem pierwszej połowy meczu. Kielczanie mieli tylko kilka sekund na rozegranie akcji, a ich rozgrywający trafił potężnym rzutem, oddanym z około 11 metrów.

ZOBACZ SIÓDEMKĘ KOLEJKI:----> LINK TUTAJ

ZOBACZ NAJŁADNIEJSZE GOLE KOLEJKI (TWEET PONIŻEJ)

ZOBACZ OBRONY KOLEJKI:-----> LINK TUTAJ