Bardzo możliwe, że na drodze do Final Four Industrii Kielce stanie węgierski Telekom Veszprem. Dawid Łukasik
Piłkarze ręczni Industrii Kielce po raz siódmy zagrają w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zapewnili sobie awans do tej fazy rozgrywek, z pominięciem 1/8, pokonując w środę w Hali Legionów duński Aalborg Handball 33:28. Tym samym zajmą co najmniej drugie miejsce w grupie B. Do tej pory pięć na sześć udziałów kielczan w ćwierćfinałach tych rozgrywek kończyło się awansem do Final Four. Wiele wskazuje na to, że rywalem mistrzów Polski w 1/4 będzie węgierski Telekom Veszprem z Nedimem Remilim w składzie.

Kto rywalem piłkarzy ręcznych Industrii Kielce w 1/4 Ligi Mistrzów? Bardzo możliwe, że Telekom Veszprem

O tym, że mistrzowie Polski zajmą jedno z dwóch premiowanych bezpośrednim awansem do ćwierćfinału miejsc w grupie B, zadecydowała środowa wygrana w Hali Legionów z duńskim Aalborgiem Handball 33:28. Choć oczywiście tak naprawdę to świetne wyniki w tych rozgrywkach od początku sezonu.

- Tylko szkoda, że Barcelona wygrała w Celje. Mamy jeszcze przed sobą dwa mecze w grupie i damy w nich z siebie wszystko - mówił Talant Dujszebajew, trener Industrii Kielce.

Bo niewiele brakowało, a kielczanie nadal mieliby duże szanse na wygranie grupy. Barca przegrywała bowiem do ostatnich minut meczu w Celje, jeszcze w 56 minucie było 24:27. Jednak ostatnie cztery bramki w tym spotkaniu zdobyli goście.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Industria ma trzy punkty straty i już raczej niewielkie szanse na wyprzedzenie Dumy Katalonii. Wprawdzie w ostatniej kolejce podejmie ją w Hali Legionów, ale w przedostatniej nasi szczypiorniści grają w Nantes, a Barca gra u siebie z Pick Szeged.

Co dalej? Po zakończeniu fazy grupowej (2 marca) kielczanie będą mieli przerwę w Lidze Mistrzów aż do połowy maja (mecze ćwierćfinałowe 10-11 maja na wyjeździe i 17-18 maja u siebie). W 1/4 zmierzą się ze zwycięzcą pary 1/8, w której zagrają szósta drużyna grupy B (najprawdopodobniej Aalborg lub Pick Szeged) i trzecia drużyna grupy A (najprawdopodobniej Telekom Veszprem). Wicemistrzowie Węgier przegrali 25:32 w czwartek bardzo ważny dla układu tabeli mecz w Magdeburgu. Mają wprawdzie tyle samo punktów, co drudzy w tej chwili w tabeli mistrzowie Niemiec (16), ale gorszy bilans spotkań z tym rywalem (remis i porażka) i w perspektywie ostatniej kolejki wyjazdowy pojedynek z Paris Saint-Germain Handball.

Smaczku ewentualnej konfrontacji z Telekomem dodałoby to, że niedawno z Kielc do Veszprem przeniósł się francuski prawy rozgrywający Industrii, Nedim Remili.

W sobotę o godzinie 17 w spotkaniu PGNiG Superligi Industria zagra w Kielcach Energą MKS Kalisz.