Piłkarze ręczni FC Porto Sofarma znów byli bliscy sprawienia niespodzianki. W meczu grupy B Ligi Mistrzów, w której występuje również PGE VIVE Kielce, przegrali jednak u siebie z THW Kiel 29:30.

W niedzielę THW przegrało we własnej hali z FC Porto 27:28 i była to pierwsza porażka kilończyków w tych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Niewiele brakowało, aby sytuacja powtórzyła się w środowym rewanżu. Portugalczycy prowadzili niemal przez cały mecz, do przerwy było 16:14. W 33 minucie gospodarze wygrywali 19:14. Od tego momentu "Zebry" zabrały się do odrabiania strat i w 47 minucie doprowadziły do remisu 23:23.

Jeszcze w 58 minucie FC Porto prowadziło 29:27, jednak w ostatnich dwóch minutach popełniło proste błędy. Zwycięską bramkę dla gości 4 sekundy przed końcem zdobył Harald Reinkind. Mecz zakończył się wygraną THW Kiel 30:29.

PGE VIVE Kielce mecz ósmej kolejki rozegra w najbliższą sobotę w Hali Legionów, o godzinie 18 podejmując macedoński Vardar Skopje.