Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Prezes Łomży Vive Kielce Bertus Servaas: Jesteśmy 60 minut od raju

Bertus Servaas (z prawej) spotkał się z prezesem Montpellier HB, Julienem Deljarrym. Fot. kielcehandball.pl
- Mamy razem jeszcze 60 minut, aby przejść do raju piłki ręcznej - tak czwartkową wygraną z Montpellier HB 31:28, w pierwszym meczu 1/4 Ligi Mistrzów komentuje prezes Łomży Vive Kielce, Bertus Servaas.

Mistrzowie Polski uzyskali we Francji trzybramkową zaliczkę przed rewanżowym meczem, który w środę, 18 maja, o godzinie 20.45 odbędzie się w Hali Legionów. Zwycięzca dwumeczu awansuje do turnieju Final Four, który w dniach 18-19 czerwca odbędzie się w niemieckiej Kolonii. Dla Łomży Vive Kielce byłby to już piąty udział w tej wielkiej imprezie. W 2013 i 2015 roku zespół z Kielc zdobywał w niej brązowe medale, w 2016 złoty, a w 2019 roku zajął czwarte miejsce.

Czwartkowy mecz z trybun hali w Montpellier oglądał prezes kieleckiego klubu, Bertus Servaas. Dopingował drużynę wraz z dużą grupą kibiców, którzy polecieli do Francji.

- Jestem bardzo dumny z mojego zespołu. To naprawdę jedna wielka rodzina. Ale musimy działać (kibice też), jakbyśmy przegrali trzema bramkami i musielibyśmy wygrać czterema. Jest dopiero połowa czasu i mamy razem jeszcze 60 minut, aby przejść do raju piłki ręcznej - napisał na Twitterze Servaas.