thw-handball.de
Kolejna sensacja w grupie B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, w której występuje PGE VIVE Kielce. I znów z udziałem lidera, THW Kiel. Niemiecki zespół zremisował u siebie z ukraińskim Motorem Zaporoże.

Dwie kolejki temu "Zebry" przegrały u siebie z FC Porto Sofarma 27:28, w poprzedniej serii spotkań ledwo-ledwo (30:29) wygrały w rewanżu w Porto, a w środę drużyna trenera Filipa Jichy sprawiła kolejną sensację, remisując w Sparkassen Arenie z przedostatnim w tabeli grupy B Motorem Zaporoże.

THW Kiel - Motor Zaporoże 32:32 (16:17)

THW: Quenstedt, N. Landin - Ekberg 9 (9), Pekeler 6, Nilsson 5, Dahmke 4, Reinkind 3, Rahmel 3, Wiencek 2, Zarabec, M. Landin, Horak.

Motor: Komok, Kiriejew - Puchowski 10, Kozakiewicz 5, Soroka 4 (1), Doroszczuk 3, Denisow 3, Babiczew 3, Żukow 2, Malasinskas 2, Janimaa, Gurkowski, Kus, Krawczenko, Parowinczak, Vujović.

Kilończycy zagrali bez kontuzjowanych Domagoja Duvnjaka, Steffena Weinholda, Gisli Kristjanssona i Nikoli Bilyka (Niclas Ekberg, z powodu kontuzji ścięgna Achillesa, wychodził tylko na karne. wykorzystał 9/9). Przy braku Duvnjaka, na środku rozegrania Mihę Zarabeca zmieniał skrzydłowy, Rune Dahmke.

W pierwszej fazie meczu gospodarze zagrali dobrze w obronie i wypracowali dwubramkowe prowadzenie. Jednak po 20 minutach obraz gry się zmienił i prowadzenie objął Motor, który w 21 minucie wygrywał 12:10. W dużej mierze dzięki interwencjom bramkarza ukraińskiego zespołu, Wiktora Kiriejewa.

Drugą połowę znów lepiej zaczęli kilończycy, którzy w 35 minucie objęli prowadzenie 20:18. Jednak drużyna byłego zawodnika PGE VIVE Kielce, Mateusza Kusa, poprawiła obronę, zdobyła trzy bramki z rzędu i przez kilkanaście kolejnych minut to ona była na prowadzeniu. THW poderwało się jeszcze raz i znów wygrywało dwiema bramkami (28:26, 51 minuta). W zaciętej końcówce najpierw wyrównującego gola zdobył Stanisław Żukow, potem Kiel miało 40 sekund na zdobycie zwycięskiej bramki, ale nie udało się to.

Mimo remisu THW utrzyma po tej kolejce pozycję lidera, bo ma trzy punkty przewagi nad francuskim Montpellier Handball. W 10. kolejce obie drużyny spotkają się na boisku w Kilonii.

Dla Motoru Zaporoże punkt wywalczony w środę jest dopiero drugim w tej edycji Ligi Mistrzów.