AFP/East News
Liga Mistrzów. Robert Lewandowski zaliczył fantastyczny występ na Stamford Bridge. W meczu z Chelsea zdobył bramkę i zapisał dwie asysty. Bayern Monachium wygrał 3:0 i jest już niemal pewny awansu do ćwierćfinału.

Lewandowski błysnął po przerwie. Najpierw dwukrotnie wyłożył piłkę Serge Gnabry'emu. Potem sam dokonał dzieła zniszczenia. Wynik na 3:0 ustalił po dołożeniu nogi do zagrania od Alphonso Daviesa.

W tej edycji Ligi Mistrzów Lewandowski zgromadził już jedenaście trafień. To najlepszy wynik. Polak o gola wyprzedza Erlinga Brauta Hallanda, który osiem razy trafił dla RB Salzburg i dwa razy dla Borussii Dortmund.

Bayern mógł wygrać z Chelsea jeszcze wyżej. Dość wspomnieć, że Thomas Mueller obił poprzeczkę, a przed przerwą Lewandowski przegrał pojedynek z 38-letni Willym Caballero.

Akcje Roberta Lewandowskiego w meczu Chelsea - Bayern:
12 minuta - Kinglesy Coman ruszył jak sprinter do prostopadłego podania. W szesnastce gospodarzy zachował się trochę zbyt egoistycznie, decydując się na płaski strzał. Zamiast podać do lepiej ustawionego Roberta Lewandowskiego, posyła piłkę tuż obok prawego słupka.
15 minuta - Pierwsza okazja Roberta Lewandowskiego. Dostał kapitalne podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam z Wilfredo Caballero trafia wprost w bramkarza Chelsea. "Tylko" rzut rożny dla Bayernu.
27 minuta - Wilfredo Caballero 2, Robert Lewandowski 0! Argentyński bramkarz w rewelacyjnym stylu broni strzał w sytuacji sam na sam.
51 minuta - Robert Lewandowski asystuje po raz pierwszy. Lewą nogą w polu karnym idealnie obsłużył Serge'a Gnabry'ego.
54 minuta - Druga kapitalna asysta Roberta Lewandowskiego. Zagrał on w szesnastkę do Serge'a Gnabry'ego, który w sytuacji sam na sam z Wilfredo Caballero po raz drugi kieruje piłkę do siatki!
76 minuta Alphonso Davies pognał w stronę szesnastki gospodarzy i podał do pustej bramki do Roberta Lewandowskiego. Ten tylko dostawił stopę, po czym cieszył się z kolejnej bramki w Lidze Mistrzów - jedenastej.