Liga Mistrzów. Robert Lewandowski w łóżku z trofeum. "Marzyłem o tobie"

krk
East News
Robert Lewandowski w końcu zdobył upragnione trofeum. W niedzielnym finale Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał Paris Saint-Germain 1:0. Radość Polaka była olbrzymia. Oficjalny profil Bayernu opublikował zdjęcie "Lewego" leżącego w łóżku z pucharem.

W poniedziałek Bayern Monachium na Twitterze opublikował niecodzienne zdjęcie Roberta Lewandowskiego. Przedstawia ono polskiego napastnika leżącego w łóżku z pucharem Ligi Mistrzów. - Marzyłem o tobie - głosi podpis zdjęcia.

Robert Lewandowski w łóżku z trofeum Ligi Mistrzów:

Lewandowski piątym Polakiem, który wygrał Ligę Mistrzów

- Od dziecka marzyłem, aby wznieść ten puchar. To najważniejsze trofeum w klubowej piłce. Ciężko cokolwiek powiedzieć, bo wzruszenie jest ogromne. Po końcowym gwizdku poleciały łzy - mówił Lewandowski po zwycięskim finale. - Ten puchar dedykuję mojej rodzinie: żonie, dzieciom i na pewno mojemu zmarłemu tacie, który patrzył na mnie z góry i wierzył - dodał.

Bayern pokonując w finale PSG odniósł szósty triumf w najważniejszych europejskich rozgrywkach. Tylko Real Madryt (13) i AC Milan (7) mają więcej, a Liverpool tyle samo. Oprócz sukcesu drużynowego Lewandowski zgarnął też koronę króla strzelców z 15 golami na koncie. Napastnik Bayernu został też piątym Polakiem, który wygrał Ligę Mistrzów. Wcześniej dokonali tego Zbigniew Boniek, Józef Młynarczyk, Jerzy Dudek i Tomasz Kuszczak (w finale nie pojawił się na boisku).

Lewandowski sięgnął również po tytuł króla strzelców Champions League. Drugiego w klasyfikacji Erlinga Haalanda wyprzedził o pięć trafień. W sumie w sezonie 2019/20 Polak rozegrał dla Bayernu 47 meczów, w których zdobył aż 55 bramek.