Liga Mistrzów. Wielki sukces PGE Skry Bełchatów - awansowała do elity

Dariusz Kuczmera
Siatkarze PGE Skry (na zdjęciu Srecko Lisinac, Mariusz Wlazły i Nikołaj Penczew) zagrają znów w Atlas Arenie? Grzegorz Gałasiński
Przeżyliśmy niezwykłe emocje podczas ostatniego meczu siatkarzy PGE Skry w fazie grupowej Ligi Mistrzów na wyjeździe z Chaumont.

Dwa pierwsze sety podopieczni trenera Roberto Piazzy przegrali i robiło się doprawdy gorąco. Tym bardziej, że w drugim secie gospodarze prowadzili cały czas.

Sytuacja zmieniła się w trzecim secie. Od stanu 6:4 dla drużyny Chaumont inicjatywę przejęli bełchatowianie. Po następnych akcjach objęli prowadzenie 13:11. W końcówce znów zrobiło się nerwowo, było 20:20, ale wtedy klasę pokazali siatkarze PGE Skry. Zdobyli pięć punktów z rzędu, po ataku i bloku Mariusza Wlazłego i asie serwisowym Marcina Janusza, który wrócił na rozegranie.

Po zwycięskim czwartym secie wiadomo było, że zdobyty jeden punkt gwarantuje nam miejsce drugie i awans. Tie-break nie był formalnością. Po błędzie zagrywki Stephena Boyera PGE Skra prowadziła 14:13, ale gospodarze potrafili wygrać trzy ostatnie piłki.
MVPmeczu został wybrany Mariusz Wlazły, który zdobył 25 punktów.

PGE Skra znalazła się w gronie 12 najlepszych drużyn Europy. Są w tym gronie ponadto: Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, Trentino, Civitanova, Halkbank Ankara, Perugia, Friedrichshafen, Zenit Kazań, Lokomotiv Nowosybirsk, Chaumont, Berlin Volley. Wymienione drużyny rozegrają teraz dwie rundy (dziś losowanie), które wyłonią trójkę najlepszych. Organizatorem Final Four będzie Noliko Masseik.

Chaumont VB – PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 25:19, 20:25, 22:25, 16:14)
PGE Skra: Marcin Janusz 7, Milad Ebadipour 12, Srecko Lisinac 8, Mariusz Wlazły 25, Bartosz Bednorz 1, Karol Kłos 10, Kacper Piechocki (l) oraz Nikołaj Penczew 10, Patryk Czarnowski 1, Szymon Romać. Trener Roberto Piazza.

1. Lokomotiv Nowosybirsk5-1 13 15-6
2. PGE Skra Bełchatów3-3 912-12
3. Chaumont3-3 813-14
4. Dynamo Moskwa1-5 610-16

W sobotę o 15 PGE Skra zagra w PlusLidze z Łuczniczką w Bydgoszczy.
Przed nami kolejne mecze Ligi Siatkówki Kobiet. W sobotę o 17 ŁKS Commercecon zagra w Ostrowcu w KSZO. Grot Budowlani Łódź wystąpią w Atlas Arenie – w poniedziałek o godz. 18 zagrają z Impelem Wrocław.

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Wielki sukces PGE Skry Bełchatów - awansowała do elity - Dziennik Łódzki