Liga Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Ale emocje! Pięciosetowy bój w Arenie Gliwice

Tomasz Kuczyński
12.01.2022. Liga Mistrzów w Arenie Gliwice: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
12.01.2022. Liga Mistrzów w Arenie Gliwice: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugała-Astaszow Polska Press
W środę 12.01.2022 r. w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów rozegranym w Arenie Gliwice ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała z Cucine Lube Civitanova 2:3. Mecz pełen zwrotów akcji i emocji oglądało prawie 6.000 widzów. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na spotkaniu w gliwickiej hali.

Przed meczem w Gliwicach obie drużyny zdobyły po 6 punktów. Włosi byli bez straty seta, a wicemistrz Polski miał bilans 6 do 1. Goście zagrali bez kontuzjowanego Osmany Juantoreny, a Jiri Kovar przebywa na kwarantannie. W sumie dziewięciu siatkarzy Lube miało wcześniej pozytywny wynik testu na COVID-19. Włoski zespół nie grał od 26 grudnia, a treningi wznowił trzy dni przed meczem z ZAKSĄ.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Ligi Mistrzów ZAKSA - Cucine Lube w Arenie Gliwice, 12.01.2022 r.

Pierwszy set dla mistrza Włoch

Polski zespół zaczął dobrze i prowadził 10:8. Jednak goście wrzucili wyższy bieg i szybko było 10:12. Od stanu 14:15 zrobiło się 14:19 i o czas poprosił trener Gheorghe Cretu. Nic to nie dało - włoski zespół świetnie grał blokiem i mieliśmy 15:23. Seta zakończył atakiem Ricardo Lucarelli.

Koncert gospodarzy w drugiej partii

W drugim secie mistrz Włoch prowadził 5:2. ZAKSA odrobiła zaległości. Przy stanie 16:15 zaczął się koncert gry kędzierzynian, którzy po ataku Łukasza Kaczmarka uciekli na 23:15. W ostatniej akcji tej partii Lucarelli został zatrzymany blokiem. Kibice w Arenie Gliwice gromkimi brawami przyjęli doprowadzenie do remisu.

Po czterech setach znów był remis

Trzeci set padł łupem gości. Gdy włoski zespół prowadził 17:10, ZAKSA odrobiła trzy punkty i trener Lube Gianlorenzo Blengini wziął czas. Na koniec Norbert Huber posłał piłkę w aut - 18:25. W czwartym secie było już 16:10, ale w końcówce nie zabrakło emocji. Przy stanie 23:21 Kamil Semeniuk technicznie posłał piłkę nad potrójnym blokiem, a do tie-breaka doprowadził atakiem po skosie Aleksander Śliwka.

Walka do samego końca

Tie-break zaczął się od prowadzenia gości 3:0. Trener Cretu postanowił wtedy porozmawiać ze swoimi podopiecznymi. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:4 dla Lube, zaraz potem było 9:4. Nadzieje kibiców odżyły przy wyniku 10:7, ale wkrótce mieliśmy 12:7. To nie był koniec emocji. ZAKSA jeszcze się poderwała do ataku - 12:10. Po asie Davida Smitha było 12:11! Od 13:12 mistrz Włoch wygrał dwa punkty - 15:12.

MVP meczu został wybrany Luciano De Cecco.

Liga Mistrzów, grupa C

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova 2:3 (17:25, 25:16, 18:25, 25:22, 12:15)

ZAKSA: Semeniuk, Śliwka, Huber, Kaczmarek, Smith, Janusz, Shoji (libero) oraz Rejno, Kluth.

Cucine Lube: Simon, Lucarelli, Yant, Anzani, Fernandez, De Cecco, Balaso (libero) oraz Zajcew, Machisio, Diamantini.

Lokomotiw Nowosybirsk - Merkur Maribor 3:0 (walkower)