Liga Mistrzyń. Blamaż Developresu Rzeszów. Volero Le Cannet bliżej ćwierćfinału

Konrad Karaś
Paweł Dubiel
Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów uległy w meczu wyjazdowym francuskiemu Volero Le Cannet 0:3. Było to pierwsze spotkanie fazy barażowej do ćwierćfinałów Ligi Mistrzyń. Spotkanie rewanżowe w hali Podpromie odbędzie się za tydzień.

Cała siatkarska Polska czekała dziś na zwycięstwo Developresu we Francji i tym samym przełamanie drużyny z Tauron Ligi w ćwierćfinałowych barażach Champions League. Przypomnijmy, że wcześniej pierwsze spotkania przegrały Grupa Azoty Chemik Police i ŁKS Commercecon Łódź. "Rysice" nie chciały iść drogą ligowych rywalek i - według ich zapowiedzi - miały zamiar zbliżyć tym spotkaniem, najlepiej wygraną, do 1/4 finału.

Słaby początek

W pierwszym secie barażowego pojedynku to mistrzynie Francji pokazały lepszą siatkówkę. Praktycznie od początku zdominowały "Rysice", te zaś nie miały pomysłu na przeciwstawienie się lepiej dysponowanym rywalkom. Przy siatce szalała Rosjanka Wita Akimowa, atakująca Volero, która udowadniała swoją grą, że 2. miejsce w głosowaniu kibiców na najlepszą zawodniczkę fazy grupowej Champions League wcale przypadkowe nie było.

Rzeszowianki zdołały zdobyć w tej partii tylko 15 punktów. Trudno było naszej drużynie zdobyć więcej oczek, kiedy nawet liderki, jak Jelena Blagojević czy Ann Kalandadze, popełniały proste błędy.

Bez happy endu

W kolejnej odsłonie podopieczne chorwackiego trenera Mladena Kasicia kontynuowały swoją skuteczną grę, choć tym razem tak łatwo nie miały. Wicemistrzynie Polski zagrały już znacznie lepiej, udało się im doprowadzić do gry na przewagi, ale w niej znów górą były przeciwniczki. Skuteczny atak Ewy Janewej, byłej zawodniczki Developresu, zakończył tę partię (29:27).

Stephane Antiga szukał odpowiedniego pomysłu na poprawienie stanu spotkania, dokonując kilku roszad w składzie (szansę dostała m.in. Julia Bińczycka), ale na niewiele to się zdało. W trzecim secie mistrzynie Francji przypieczętowały zwycięstwo, zaś "Rysice" zupełnie nie wyglądały na zespół, który mógłby rywalkom w jakikolwiek sposób zagrozić. Błędy w przyjęciu, nieskuteczne ataki, chaotyczna gra - z taką grą nie dało się dziś zdobyć choćby seta.

Rewanżowy mecz zostanie rozegrany za tydzień, w czwartek (2 marca) w hali Podpromie. Początek spotkania o godz. 20.

Volero Le Cannet - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3

Sety: 25:15, 29:27, 25:22.

Volero: Kotikowa 15, Akimowa 14, Koczurina 12, Janewa 9, Da Silva 8, Kobzar, Wang (libero) oraz Savić, Popowa. Trener Mladen Kasić.

Developres: Orvosova 16, Blagojević 13, Kalandadze 11, Centka 4, Jurczyk 2, Wenerska 2, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz 3, Obiała, Szlagowska, Bińczycka. Trener Stephane Antiga.

MVP: Anna Kotikowa