Dariusz Kuczmera
Siatkówka. VakifBank Stambuł był rywalem siatkarek ŁKS Commercecon w meczu barażowym Ligi Mistrzyń siatkarek, którego stawką był awans do ćwierćfinału rozgrywek.

ŁKSCommercecon nie dał rady. Uległ gładko 0:3. Rewanż łodzianki rozegrają 1 marca o godz. 18 w Sport Arenie w Łodzi. Wcześniej, bo już w niedzielę o godz. 20.30 Łódzkie Wiewióry zagrają w Rzeszowie z Developresem z innym kandydatem do mistrzostwa Polski. Rzeszowianki przegrały tylko jeden mecz w tym sezonie w Łodzi z ŁKS. To będzie ekscytujące starcie.
W Lidze Mistrzyń było podobnie. Do Łodzi przyjechał VakifBank Stambuł, zwycięzca Ligi Mistrzyń z poprzedniego sezonu i klubowy mistrz świata 2021. W latach 1996–1999 trenerem tej drużyny był Andrzej Niemczyk.

Prawie ćwierć wieku później ełkaesianki w pierwszym secie prowadziły 7:6, ale straciły sześć punktów z rzędu. Rywalki osiągnęły przewagę, ale łodzianki walczyły bez kompleksów. Zrobiło się 20:21, ale siatkarki przyjezdne zdobyły dwa punkty i wygrały seta do 22.

Druga partia zaczęła się najgorzej, jak mogła. Łodzianki straciły pięć punktów, nie zdobywając żadnego. Valentina Diouf atakowała w antenkę, Kamila Witkowska została zablokowana. Trener Alessandro Chiappini wziął czas. Turecki zespół jest zbyt doświadczony, by wypuścić z rąk taką przewagę pięciu punktów. Paola Ogechi Egonu, Włoszka pochodzenia nigeryjskiego, dawała koncert kiwek. Najskuteczniejsza była Brazylijka Gabriela „Gabi” Braga Guimaraes. Przykro było patrzeć, gdy łodzianki przegrywały 11:22 i seta do 12.
Kibice ŁKS wierzyli w sukces i głośno dopingowali Łódzkie Wiewióry. Rywal był jednak silny, bardzo dobrze grały środkowe VakifBanku. W trzecim secie goście prowadzili wyraźnie, ale do czasu, gdy siatkarki z Turcji zaczęły popełniać błędy. Na tablicy wyników: 16:18, 18:20. Kamila Witkowska popisała się efektownym blokiem i później skończyła kolejną piłkę. Był remis 21:21. Kamila Witkowska zdobyła następny punkt - 22:22. Atak Lany Scuki - 23:23. Po ataku Zehry Gunes Turczynki mają piłkę meczową. Zuzanna Górecka walczy i jest 24:24. Kolejna piłka meczowa dla VakifBanku. Anastazija Hryschuk została zablokowana i nastąpił koniec meczu.

ŁKS Commercecon – VakifBank Stambuł 0:3 (22:25, 12:25, 24:26)
ŁKS Commercecon: Aleksandra Gryka 7, Roberta Ratzke 1, Lana Scuka 9, Kamila Witkowska 7, Valentina Diouf 6, Zuzanna Górecka 9, PaulinaMaj-Erwardt (l) oraz Angelika Gajer i Anastazija Hryszczuk 2, Julita Piasecka. Trener: Alessandro Chiappini.

Mecze PGE Skry Bełchatów w półfinale Pucharu CEV

Wiemy, kiedy odbędą się mecze półfinałowe Pucharu CEV między PGE Skrą Bełchatów a włoską Modeną. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane we Włoszech w środę 8 marca o godz. 20:30. Rewanż w bełchatowskiej hali Energia odbędzie się tydzień później - w środę 15 marca, również o 20:30.
W niedzielę 5 marca siatkarze PGE Skry Bełchatów zagrają w meczu PlusLigi z Czarnymi w Radomiu. ą