Liga MLS - piąta bramka Patryka Klimali w sezonie

Nowy Jork (PAP) oraz Jakub Maj
Marian Zubrzycki/400mm.Pl
Patryk Klimala zdobył bramkę dla New York Red Bulls, którzy zremisowali na własnym boisku z FC Cincinnati 1:1 w lidze MLS. Polski piłkarz ma na koncie pięć trafień w tym sezonie.

Klimala na listę strzelców wpisał się w 23. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny. Według portalu "WhoScored", Polak był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny (ocena 7,2). Napastnik oddał także najwięcej strzałów ze wszystkich zawodników na boisku (3). Zmieniony został w 83. minucie. Na czele najlepszych strzelców MLS znajduje się obecnie argentyński napastnik Austin FC, Sebastian Driussi, który strzelił 18 bramek.

Drużyna z Nowego Jorku zajmuje czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej, a do prowadzącego zespołu Philadelphia Union traci dziesięć punktów.

Patryk Klimala trafił do Stanów Zjednoczonych z Celticu za kwotę nieco ponad 4 milionów euro. Jeśli chodzi o polską ligę, napastnik grał między innymi w Jagielloni Białystok oraz Wigry Suwałki.