Liga Narodów. Hiszpania zmasakrowana w pierwszej połowie przez Anglię

JCZ
Hiszpania - Anglia 0:3
Hiszpania - Anglia 0:3 AFP/East News
Liga Narodów. Nawet najwięksi optymiści z Wysp nie wierzyli w taki wynik. Anglia w meczu 3. kolejki prowadziła do przerwy z Hiszpanią aż 3:0. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale na 2:3 trafili na sekundy przed końcem. W meczu na stadionie w Sewilli zagwizdał polski sędzia Szymon Marciniak.

Wbrew temu co sugeruje wynik Hiszpanie rozpoczęli mecz bardzo dobrze. Już krótko po wznowieniu mogli wyjść na prowadzeniu. Szczęśliwe ustawienie Jordana Picforda sprawiło jednak, że piłka nie wturlała się do siatki.

Grę w dalszym ciągu prowadziła drużyna Luisa Enrique, ale każdy kolejny błąd kosztował ją utratę bramki. Anglia bowiem niemiłosiernie wykorzystała każdą sytuację; w 16 minucie Hiszpanów "napoczął" Raheem Sterling. Ten sam zawodnik chwilę przed zejściem do szatni strzelił jeszcze raz. Jego trafienia przedzielił gol Marcusa Rashforda.

Wszystkie trzy bramkowe akcje zakończyły się uderzeniem w prawy róg. Dużo do powiedzenia miał Harry Kane, który brał czynny udział w każdej z nich. Kapitan czwartej siły rosyjskiego mundialu zaliczył dwie bezpośrednie asysty.

Hiszpania obudziła się dopiero w drugiej odsłonie. Wejście smoka zaliczył Paco Alcacer, który sekundy po zmianie zmniejszył straty, uderzając głową po wrzutce z rzutu rożnego. Głową trafił również Sergio Ramos, ale dopiero w ostatniej akcji meczu.

Mimo porażki Hiszpania pozostała liderem grupy 4. Dwa punkty mniej ma druga Anglia. Chorwacja z oczkiem na koncie zamyka tę stawkę.

Hiszpania - Anglia 2:3 (0:3)

Bramki: Paco Alcacer 58', Ramos 98' - Sterling 16', 38', Rashford 30'
Żółte kartki: Ramos, Jonny, Ceballos, Morata - Dier, Winks, Maguire
Sędziuje: Szymon Marciniak (Płock, Polska)
Spotkanie odbywa się na stadionie w Sewilli

Hiszpania: De Gea - Jonny, Ramos, Nacho, Marcos Alonso - Busquets, Thiago, Saul (56' Paco Alcacer) - Aspas (57' Ceballos), Rodrigo (72' Morata), Asensio.

Anglia: Pickford - Trippier (85' Alexander-Arnold), Gomez, Maguire, Chilwell - Dier, Winks (91' Chalobah), Barkley (75' Walker) - Sterling, Kane, Rashford.

LIGA NARODÓW w GOL24

Materiał oryginalny: Liga Narodów. Hiszpania zmasakrowana w pierwszej połowie przez Anglię - Gol24