Piotr Szymański
Bayern Monachium pewnie pokonał Union Berlin (2:0)
Bayern Monachium pewnie pokonał Union Berlin (2:0) East News
Liga niemiecka. Bayern Monachium po dwóch stałych fragmentach bardzo pewnie pokonał na wyjeździe Union Berlin (2:0) w niedzielnym meczu 26. kolejki Bundesligi. Jedną z bramek zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski.

Pierwsza bramka dla leniwie grającego Bayernu Monachium padła kilka minut przed przerwą. Neven Subotić popełnił szkolny błąd w polu karnym i sfaulował Leona Goretzkę. Do piłki podszedł Robert Lewandowski, który charakterystycznym rozbiegiem zmylił stojącego między słupkami Unionu Berlin Rafała Gikiewicza i wpisał się na listę strzelców. Dla "Lewego" było to 26. trafienie w obecnym sezonie Bundesligi oraz 40. biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Po zmianie stron zawodnicy Hansiego Flicka prezentowali się lepiej i wyraźnie dominowali na boisku. Swoją przewagę przypieczętowali drugim golem ze stałego fragmentu. Joshua Kimmich idealnie dostarczył piłkę z kornera, a Benjamin Pavard wygrał pojedynek powietrzny i umieścił futbolówkę w sieci. Gikiewicz znowu był bez szans.

Dzięki wygranej monachijczycy utrzymali czteropunktową przewagę nad Borussią Dortmund. Bezpieczny dystans 7 punktów nad strefą spadkową ma z kolei Union.