Liga niemiecka. Hat-trick Lewandowskiego i dublet Haalanda w Der Klassiker! Bayern pokonał Borussię [WIDEO]

Piotr Szymański
Bayern Monachium - Borussia Dortmund 4:2
Bayern Monachium - Borussia Dortmund 4:2 East News
Liga niemiecka. Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund (4:2) w hicie 24. kolejki ligi niemieckiej. Goście prowadzili w Der Klassiker już 2:0 po dwóch bramkach Erlinga Haalanda, ale jeszcze w pierwszej połowie dwukrotnie odpowiedział Robert Lewandowski. W końcówce meczu mistrzowie Niemiec zadali decydujące ciosy, a ostatni należał "Lewego", który skompletował ha-tricka. Zobacz bramki Polaka z tego spotkania!

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 4:2 (06.03.2021)

Robert Lewandowski swoje show w Der Klassiker rozpoczął w 26. minucie. Z prawej strony pola karnego mocno po ziemi wstrzelił piłkę Leroy Sane, a Polakowi pozostało tylko dołożyć stopę. Jeszcze przed przerwą "Lewy" doprowadził do wyrównania. Z rzutu karnego nie dał żadnych szans Marwinowi Hitzowi.

Wreszcie, w ostatniej minucie spotkania Lewandowski postawił kropkę nad "i". Podanie Alphonso Daviesa przytomnie między nogami przepuścił Sane, futbolówka trafiła do Polaka, który błyskawicznie podjął decyzję o strzale sprzed pola karnego. "Lewy" uderzył płasko po ziemi, niezwykle precyzyjnie.

Dzięki trzem bramkom zdobytym w sobotę z Borussią, Lewandowski w obecnym sezonie Bundesligi ma już ich na koncie 31. Do pobicia rekordu legendarnego Gerda Muellera brakuje mu jeszcze 10 trafień. A przed Bayerem do rozegrania... 10 kolejek.