Press Focus/x-news
Hertha Berlin wygrała na wyjeździe 3:0 z TSG 1899 Hoffenheim w sobotnim (16 maja) meczu 26. kolejki Bundesligi. Udział Krzysztofa Piątka, napastnika stołecznego klubu, był jednak w tym zwycięstwie niewielki. Sprowadzony z Milanu snajper rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, a na placu gry pojawił się dopiero w 79. minucie.

Berlińczycy prowadzili już wówczas 3:0 po samobójczym trafieniu Akpogumy i golach Ibisevicia oraz Matheusa Cunhy. Polak nie miał ani jednej okazji, by podwyższyć prowadzenie, ale był za to bliski zanotowania asysty. Podania Piątka nie wykorzystał jednak Arne Maier, który trafił w słupek bramki, strzeżonej przez Olivera Baumanna.

Po 26 kolejkach Hertha ma na koncie 31 punktów i przed niedzielnymi spotkaniami plasuje się na 11. miejscu w lidze.

Koronawirus. Terminarz najbliższych meczów Ekstraklasy, 1. l...