Press Focus/x-news
Liga niemiecka. Bayern wygrał na wyjeździe z Unionem Berlin 2:0 w pierwszym meczu po długiej przerwie, wymuszonej koronawirusem. Pierwszego gola dla monachijczyków strzelił Robert Lewandowski, który w 40. minucie skutecznie wykonał rzut karny. Mimo to niemieckie media podkreślają, że niedzielne (17 maja) spotkanie nie było w wykonaniu Polaka nadzwyczajne.

- Zachował zimną krew przy rzucie karnym, ale nie miał zbyt wiele pracy i w końcu zaczął grać daleko od pola karnego. Jak na swoje standardy był raczej mało widoczny - podsumował "Abendzeitung", oceniając występ "Lewego" na 3 (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki).

W obronie kapitana reprezentacji Polski stanął trener mistrzów Niemiec, Hansi Flick. Podkreślił on, że w nieco słabszym występie Lewandowskiego doszukiwałby się raczej winy pomocników, którzy nie stwarzali mu sytuacji bramkowych.

Po 26 kolejkach Bayern prowadzi w tabeli Bundesligi. Monachijczycy mają na koncie 58 punktów i o cztery wyprzedzają Borussię Dortmund.

Koronawirus. Terminarz najbliższych meczów Ekstraklasy, 1. l...