OPRAC.:
Piotr Rzepecki
Instagram
Liga niemiecka. Powracający do zdrowia po dwóch operacjach i chemioterapii z powodu raka jądra Sebastien Haller popisał się hat-trickiem w sparingowym meczu Borussii Dortmund z FC Basel (6:0). W środę piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej wystąpił w meczu po raz pierwszy od diagnozy.

Sebastien Haller z hat-trickiem w sparingu

W hiszpańskiej Marbelli, gdzie BVB przebywa na zgrupowaniu, w środę Haller wszedł na boisko w 74. minucie, a jego zespół pokonał Fortunę Duesseldorf 5:1 (gola dla rywali zdobył Dawid Kownacki). W piątek grał już przez pół godziny, a trzy gole uzyskał między 81. a 88. minutą.

Coraz większa jest zatem szansa, że sprowadzony w ubiegłym roku z Ajaxu Amsterdam 28-letni napastnik zadebiutuje w pierwszym w rundzie rewanżowej spotkaniu o stawkę Borussii Dortmund - 22 stycznia z FC Augsburg.

- Bardzo nas to wszystko cieszy. Dzisiaj hat-trick - w tej chwili chyba nie może się to dla niego układać lepiej - ocenił kolega z drużyny Hallera Salih Oezcan.

Latem 2022 Borussia zapłaciła Ajaksowi ponad 30 milionów euro za reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej. Haller znakomicie spisywał się w poprzednim sezonie Ligi Mistrzów, zdobywając dla holenderskiej drużyny 11 bramek. Został wówczas drugim w historii piłkarzem z co najmniej jednym trafieniem w każdym z sześciu meczów fazy grupowej Champions League. Wcześniej dokonał tego tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo. (PAP)