Tomasz Górski
Rafał Gikiewicz w objęciach kolegów z Augsburga
Rafał Gikiewicz w objęciach kolegów z Augsburga IMAGO/Susanne Hübner, Susanne Huebner/Imago Sport and News/East
Liga niemiecka. W 26. kolejce Bundesligi doszło do "polskiego" meczu. VFL Wolfsburg zremisował u siebie z FC Augsburg 2:2, mimo że do 85. minuty przegrywał dwiema bramkami. O tym meczu, a przede wszystkim pierwszej połowie, jak najszybciej będzie chciał zapomnieć Maximilian Arnold. Kapitan gospodarzy najpierw zdobył bramkę samobójczą, a następnie nie wykorzystał rzutu karnego. Trzech Polaków - Jakub Kamiński po stronie "Wilków" i Rafał Gikiewicz oraz Robert Gumny w ekipie gości - zagrali po 90 minut.

Liga niemiecka. Vfl Wolfsburg - FC Augsburg 2:2

Spotkanie bardzo źle zaczęło się dla gospodarzy. Już w 2. minucie stracili bramkę po niefortunnej interwencji Maximiliana Arnolda. Po dośrodkowaniu Arne Engelsa z rzutu karnego kapitan "Wilków" niefortunnie interweniował w polu bramkowym i głową pokonał Koena Casteelsa. Gospodarze mogli wyrównać, ale strzał Patricka Wimmera w lewy dolny róg pewnie obronił Rafał Gikiewicz.

Niespełna 20 minut później miał dogodną okazję do rehabilitacji. Sędzia Martin Peterseon podyktował rzut karny po tym, jak w "szesnastce" faulował Arne Meier. Sęk w tym, że z punktu oddalonego o 11 metrów uderzył wysoko nad bramką Rafała Gikiewicza.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 32. minucie. Mergim Berisha podwyższył prowadzenie dla Augsburga uderzeniem w prawy dolny róg. Tuż przed przerwą Rafał Gikiewicz obronił płaski strzał Maximiliana Arnolda zmierzającego do siatki tuż przy lewym słupku. Polski bramkarz miał spore szanse na 6. czyste konto w tym sezonie, ale pod koniec spotkania pokonali go Luca Waldschmidt i Felix Nmecha.

Cały mecz Kamińskiego, Gumnego i Gikiewicza

W ekipie gospodarzy całe spotkanie na lewym skrzydle zagrał Jakub Kamiński. Warte odnotowania strzały poszybowały nad poprzeczką. Po stronie gości 90 minut zagrali Robert Gumny oraz Rafał Gikiewicz.

Liga niemiecka. Vfl Wolfsburg - FC Augsburg 2:2 (0:2)

Gole: Waldschmidt 85', Nmecha 96' - Arnold 2' (samob.), Berisha 32'
Żółte kartki: Baku, Wimmer, Paredes - Pedersen, Maier

W 21. minucie Arnold nie wykorzystał rzutu karnego (przestrzelił)

VfL Wolfsburg: Casteels - Baku (Paredes 60'), Lacroix, van de Ven, Otavio - Svanberg (Nmecha 46'), Arnold, Gerhardt (Wind 60') - Wimmer (Cozza 75'), Marmoush (Waldschmidt 66'), Kamiński.
FC Augsburg: Gikiewicz - Gumny, Bauer, Gouweleeuw (Veiga 70'), Iago - Maier, Engels (Baumgartlinger 90'), Rexhbecaj, Vargas (Pedersen 46') - Berisha (Cardona 70'), Beljo (Jensen 88').