Liga Siatkówki Kobiet. Derby województwa mazowieckiego dla E.Leclerc Radomki! Radomianki pokonały na wyjeździe DPD Legionovię 3:0

Michał Nowak
E.Leclerc Radomka wygrała w derbach województwa mazowieckiego z DPD Legionovią Legionowo bez straty seta. Bartosz Piątkowski / radomka.com
W meczu 16. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki E.Leclerc Radomki Radom pokonały w derbach województwa mazowieckiego DPD Legionovię Legionowo bez straty seta.

DPD Legionovia Legionowo - E.Leclerc Radomka Radom 0:3 (21:25, 23:25, 11:25)
DPD Legionovia: Polak 5, Kicka 13, Olenderek 6, Górecka 13, Jasek 2, Skorupa 3, Agnieszka Adamek (libero) oraz Adrianna Adamek (libero), Wójcik 2, Pickrell, Sobalska, Woźniak 1.
E.Leclerc Radomka: Grabka 5, Abercrombie 22, Skrzypkowska 15, Sakradzija 9, Bałucka 1, Kubacka 6, Drabek (libero) oraz Molenda 1, Biała.
Sędziowie: Tomasz Janik i Anna Niedbał.
MVP: Alicja Grabka (E.Leclerc Radomka Radom).

Oba zespoły przed tym spotkaniem dzieliły dwa punkty. Wyżej w tabeli była DPD Legionovia, ale po zwycięstwie za komplet punktów radomianki wyprzedziły rywalki i awansowały na ósmą pozycję.

W środę do radomskiej drużyny dołączyła Sara Sakradzija i Serbka rozpoczęła piątkowe spotkanie w wyjściowym składzie. Trener Jacek Skrok zrobił też roszadę na pozycji atakującej, bowiem mecz zaczęła Brittany Abercrombie, która zastąpiła Majkę Szczepańską.

Początek spotkania był wyrównany (4:4), ale potem radomianki wypracowały sobie pięciopunktową przewagę. Po asie serwisowym Natalii Skrzypkowskiej było 5:10. Gospodynie jednak rozpoczęły pogoń i po ataku Małgorzaty Jasek wyrównały (14:14), a chwilę później wyszły na prowadzenie (15:14, 17:16). Ten stan utrzymywał się do wyniku 20:19. Końcówka należała bowiem do podopiecznych trenera Jacka Skroka. Na placu gry pojawiła się Julita Molenda, która swoją zagrywką skutecznie utrudniała przyjęcie rywalkom. Ostatecznie, po ataku Skrzypkowskiej E.Leclerc Radomka wygrała partię otwarcia (21:25).

Od dobrej serii radomianki zaczęły kolejnego seta. Po asie serwisowym Alicji Grabki było 0:4. Później gra się wyrównała (9:9), ale po chwili znów przyjezdne wyszły na prowadzenie (11:15). Podobnie jak w pierwszej odsłonie, DPD Legionovia odrobiła jednak stratę, a nawet zyskała przewagę (17:15). Końcówka była zacięta. Od stanu 22:21 to radomianki zdobyły jednak bardzo ważne trzy punkty z rzędu (22:24) i chwilę później po ataku Abercrombie wygrały seta numer dwa (23:25).

Trzeci set to już ogromna przewaga E.Leclerc Radomki Radom od samego początku do końca. Od stanu 6:8 w polu serwisowym znajdowała się Alicja Grabka, która zeszła z niego dopiero przy stanie 7:16! Gospodynie miały ogromne problemy z przyjęciem i wyprowadzeniem dobrej akcji. Wyraźnie podłamane przebiegiem tego seta nie były już w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym radomiankom, które ostatecznie zwyciężyły do 11 i w całym meczu 3:0.