Artur Bogacki
W 11. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka przegrał na swoim parkiecie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3.

W I secie wyżej notowanie muszynianki po asie serwisowym Aleksandry Wójcik prowadziły już 6:2. Szybko jednak roztrwoniły przewagę (8:8) i gra się wyrównała. Później to przyjezdne odskoczyły (16:18) i choć po chwili był remis (19:19 dzięki atakowi i blokowi Moniki Bociek), to seria punktowa dała wygraną KSZO. W końcówce kluczowa okazała się skuteczność Kolety Łyszkiewicz, która w poprzednim sezonie grała w Muszynie.

W drugiej partii na początku prowadziły przyjezdne - 7:9. Później drużyny przez chwilę wymieniały ciosy (ostatni remis to 12:12), a od stanu 19:16 punkty zdobywały już tylko "Mineralne".

W trzecim secie miejscowe poszły za ciosem, szybko uzyskując - dzięki skutecznym atakom - sporą przewagę (6:1, 12:3). Trochę nerwów pojawiło się w końcówce, gdy KSZO zmniejszyło stratę (od 23:16 do 23:20), ale ostatnie słowo należało do Polskiego Cukru Muszynianki.

Można było liczyć na zwycięstwo za pełną pulę, lecz zespół gości nie zamierzał poddać się bez walki. W czwartym secie prowadził 3-4-punktami. Gdy miejscowe zbliżyły się na "oczko" (12:13), ich gra się załamała. KSZO zdobyło 7 punktów z rzędu, rozstrzygając losy tej partii.

Zwycięzcę miał więc wyłonić tie-break. Lepiej zaczęła go drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego, a od stanu 3:5 wywalczyła cztery kolejne punkty, co było kluczowe dla losów ostatniego seta. Muszynianki zdobyły się na zryw, doprowadzając od 4:11 do 9:11. Dwa następne "oczka" uzyskały jednak przyjezdne, które po chwili wygrały całe spotkanie.

Polski Cukier Muszynianka - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3 (22:25, 25:16, 25:20, 16:25, 10:15)