Artur Bogacki
MVP meczu została wybrana Małgorzata Śmieszek (w ataku)
MVP meczu została wybrana Małgorzata Śmieszek (w ataku) Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W meczu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka wygrał 3:1 z Impelem Wrocław.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Impel Wrocław 3:1 (25:21, 25:18, 19:25, 28:26)
Polski Cukier Muszynianka:
Radenković, Flakus, Savić, Śmieszek, Brzóska, Wójcik, Medyńska (libero) oraz Bałdyga.
Impel: Nichol, Chojnacka, Gierak, Murek, Gałucha, Łozowska, Stenzel (libero) oraz Trojan.
Sędziowali: Bartłomiej Baniak i Aleksandra Szydełko. Widzów: 650.

Bardzo cenne zwycięstwo muszynianek. Mimo osłabienia kadry (leczące urazy Monika Bociek i Marija Karakaszewa wprawdzie już były w protokole meczowym, ale nie weszły do gry) wygrały z zajmującym pierwszą pozycję barażową Impelem, na którym miały 4 pkt przewagi. Teraz dystans wynosi 7 "oczek" i w zdecydowanie większym spokoju można szykować się do rundy rewanżowej.

W pierwszej fazie inauguracyjnego seta gospodynie odskakiwały na 3 punkty, ale rywalki odrabiały straty. Ostatni remis to 14:14, a od stanu 17:16 muszynianki zdobyły cztery "oczka" z rzędu (m.in. dwa bloki Mai Savić) i już nie dały się dogonić. W drugiej partii miejscowe poszły za ciosem. Znów decydująca okazała się seria, z tym, że tym razem znacznie wcześniej - od 7:5 do 12:5. Później przewaga rosła (18:8).

Trzeci set również zaczął się po myśli muszynianek (7:4), lecz później nie było tak dobrze. To przyjezdne prowadziły (10:13) i choć wkrótce był remis (13:13), to późniejsza dobra passa Impelu (od 16:17 do 16:20) była kluczowa.

W czwartym secie początek znów należał do gospodyń (7:5), lecz cztery kolejne punkty gości dały im przewagę. Szybko był remis (9:9) i zespoły przez chwilę wymieniały ciosy. Wrocławiankom znów wyszła seria (od 15:15 do 15:19), później było już 21:24 i wydawało się, że dojdzie do tie-breaka. Muszynianki jednak obroniły trzy kolejne setbole, a po chwili jeszcze dwa! Same natomiast wykorzystały już pierwszą taką okazję, wygrywając cały mecz za pełną pulę.

MVP meczu została wybrana zawodniczka miejscowej drużyny - Małgorzata Śmieszek.

Sportowy24.pl w Małopolsce

MAGAZYN SPORTOWY24 - Ekspert o losowaniu MŚ: Polska najsłabsza w grupie?

Materiał oryginalny: Liga Siatkówki Kobiet. Polski Cukier Muszynianka wygrał z Impelem Wrocław. Gospodynie w ważnym momencie obroniły pięć setboli - Gazeta Krakowska