Michał NowakZaktualizowano
Fragment meczu #VolleyWrocław - E.Leclerc Radomka Radom. Bartosz Piątkowski / radomka.com
W pierwszym meczu drugiej rundy fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet, E.Leclerc Radomka Radom wygrała na wyjeździe z #VolleyWrocław 3:1.

#VolleyWrocław - E.Leclerc Radomka Radom 1:3 (25:22, 25:27, 23:25, 18:25)
#VolleyWrocław: Gajewska 4, Rasińska 16, Wers 1, Murek 19, Soter 8, Łozowska 6, Kuziak (libero) oraz Piśla 12, Wołodko 1, Gancarz 4, Pancewicz (libero).
E.Leclerc Radomka: Grabka 5, Szczepańska-Pogoda 17, Skrzypkowska 15, Biała 4, Bałucka 7, Kubacka 8, Samul (libero) oraz Drabek (libero), Molenda 7, Abercrombie 5, Ponikowska 4, Alishanova.
Sędziowie: Mariusz Fiutek i Adam Mituta.
MVP: Natalia Skrzypkowska (E.Leclerc Radomka Radom).

PRZEBIEG MECZU
IV SET: 1:1, 2:3, 3:4, 5:6, 7:7, 9:8, 12:12, 12:14, 13:14, 14:16, 15:16, 15:18, 15:21, 16:21, 16:23, 17:24, 18:24, 18:25.
III SET: 2:0, 3:1, 3:2, 4:4, 4:6, 5:8, 6:10, 8:10, 8:11, 10:13, 12:15, 13:16, 16:16, 18:18, 19:19, 19:21, 20:22, 22:22, 23:23, 23:25.
II SET: 2:0, 2:1, 3:3, 4:4, 4:6, 5:6, 5:8, 9:8, 9:9, 11:11, 11:13, 13:14, 15:15, 18:16, 19:17, 19:19, 19:20, 22:20, 22:21, 23:21, 24:22, 24:25, 25:27.
I SET: 0:1, 1:2, 3:3, 4:3, 5:5, 7:6, 10:6, 11:8, 13:8, 13:9, 13:13, 14:14, 16:14, 18:17, 20:18, 21:20, 23:20, 24:22, 25:22.

Mecz zaczął się od wyrównanej walki z obu stron. Już w jednej z pierwszych akcji dość poważnie wyglądającej kontuzji doznała przyjmująca gospodyń, Roksana Wers, która źle upadała po ataku. Zespół E.Leclerc Radomki Radom miał w kolejnych minutach spore problemy w przyjęciu, stąd też ekipa #VolleyWrocław wypracowała sobie przewagę (10:6, 13:9). Radomianki odrobiły stratę przy dobrej zagrywce Alicji Grabki (13:13). Wciąż to jednak miejscowy zespół dyktował warunki w tym secie i utrzymywał delikatną przewagę (16:14, 19:17). Drużyna z Wrocławia prowadziła już 23:20, ale w końcówce po dobrej zagrywce wprowadzonej na boisko Julity Molendy E.Leclerc Radomka zmniejszyła stratę (23:22). Decydujące akcje należały jednak do #VolleyWrocław, który po ataku Karoliny Piśli triumfował w odsłonie otwarcia.

Wrocławianki lepiej zaczęły drugą partię (2:0, 3:2), ale potem po serii zdobytych punktów na prowadzenie wyszły radomianki (5:8). W kolejnych minutach gra się wyrównała (11:11). Znów E.Leclerc Radomka zdobyła serią parę "oczek (11:14), aby zaraz całą przewagę stracić (14:14). Drużyna #VolleyWrocław prowadziła już 19:17, ale trzy kolejne wymiany na swoją korzyść zakończyły przyjezdne (19:20). Dobrze w tym fragmencie gry w bloku i ataku prezentowała się wprowadzona na boisko Brittany Abercrombie. Końcówka przyniosła sporo emocji, ale więcej zimnej krwi zachowały radomianki, które wykorzystały też błędy rywalek i wygrały na przewagi (25:27).

Drużyna z Wrocławia popełniała sporo błędow także na początku trzeciej partii, co wykorzystywały radomianki. Po dwóch punktowych blokach E.Leclerc Radomki było 5:8. Chwilę później w ataku pomyliła się Łozowska i było 6:10. Podopieczne trenera Jacka Skroka w kolejnych minutach przeważały na parkiecie i utrzymywały prowadzenie (8:11, 9:13, 12:15). W końcówce gospodynie doprowadziły do remisu (22:22), ale decydujące akcje należały do podopiecznych trenera Skroka. Seta numer trzy zakończyła atakiem z lewego skrzydła Julia Molenda (23:25).

Zespół #VolleyWrocław wiedział, że kolejnej partii przegrać już nie może jeśli marzy o jakiejś zdobyczy punktowej w tym spotkaniu. Pierwsze minuty seta numer cztery były bardzo wyrównane. Z czasem jednak to E.Leclerc Radomka zaczęła zyskiwać przewagę. Po świetnym bloku na Natalii Murek było 15:18, a chwilę później błąd popełniła Aleksandra Rasińska, a trener gospodyń w krótkim czasie wykorzystał obie przysługujące mu przerwy. To był przełomowy moment tej partii i całego meczu. Radomianki prezentowały się pewnie w ataku i punktowały rywalki (15:21). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a mecz atakiem z prawego skrzydła zakończyła Majka Szczepańska-Pogoda i do Radomia pojechały trzy punkty do tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.