Bramkarz Drągowski z... asystą. Wpadka Glika
Bramkarz Drągowski z... asystą. Wpadka Glika AFP/East News
Liga włoska. Bramkarz Bartłomiej Drągowski zanotował swoją pierwszą asystę w Serie A. Jego Fiorentina na wyjeździe pokonała wysoko Benevento 4:1. Bohaterem autor klasycznego hat-trica Dusan Vlahović, jednym z antybohaterów Kamil Glik, który do tego dopuścił.

Już przed przerwą było jasne, kto ten mecz wygra. W pierwszej połowie Fiorentina zdobyła trzy bramki - wszystkie za sprawą Vlahovicia. Serb popisową akcję wykonał w doliczonym czasie. Po długim zagraniu od Drągowskiego przyjął piłkę, odjechał Glikowi, a potem z lewej nogi załadował ją w same okienko.

23-letni Drągowski ma za sobą 79 meczów w Serie A. 22 razy zachował czyste konto i 1 raz asystował. Dla porównania Artur Boruc etap w Fiorentinie zamknął 23 czystymi kontami w 62 meczach Serie A.

W poniedziałek dowiemy się czy Drągowski znajdzie się w ostatecznej kadrze na marcowe mecze z Węgrami, Anglią i Andorą w eliminacjach MŚ 2022. O miejsce walczy z Łukaszem Skorupskim, którego Bologna zagra w niedzielę z Sampdorią.

Benevento - Fiorentina 1:4
Bramki: Ionita 56' - Vlahović 8', 26', 45', Eysseric 75'