Liga włoska. Sampdorii wyszło prawie wszystko, Fiorentinie prawie nic. Wynik 4:1 trafnie to odzwierciedla.

W meczu przedostatniej kolejki wystąpili obaj Polacy. Tylko Bartosz Bereszyński biegał po boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka. Prawy obrońca w 65 minucie przejął opaskę kapitańską od Fabio Quagliarelli, który najprawdopodobniej pożegnał się z kibicami na Stadio Luigi Ferraris. 39-latek przed przerwą strzelił urokliwego gola, gdy czubkiem buta dzióbnął piłkę nad interweniującym bramkarzem.

Gdy Quagliarella opuścił murawę to zameldował się na niej Krzysztof Piątek. "Pjona" nie miał zbyt wiele kontaktów z piłką, zresztą jak wszyscy ofensywni gracze Fiorentiny w tym meczu, ale mimo to zdążył zrobić cokolwiek pożytecznego. Dzięki niemu drużyna dostała karnego, bo w walce powietrznej nabił rękę Simone Trimboliego.

Na kolejkę przed końcem Fiorentina nie jest jeszcze pewna udziału w europejskich pucharach.

Sampdoria - Fiorentina 4:1
Bramki: Ferrari 16', Quagliarella 30', Thorsby 71', Sabiri 83' - Gonzalez 89' (k.)
Czerwona kartka: Colley 93' (za niesportowe zachowanie)
Żółte kartki: Vieira, Trimboli - Torreira, Gonzalez, Maleh

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Sezon 2021/22 zakończył się dla Wisły Kraków gigantyczną katastrofą. Biała Gwiazda spadła z PKO Ekstraklasy po 26 latach. Klub od dawna zmagał się z problemami organizacyjnymi, do tego dochodziły też te w szatni. W lipcu spodziewana jest rewolucja w zespole, którego większość tworzyli przeciętni obcokrajowcy. Zobacz, kto odejdzie z Wisły Kraków!Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do pierwszego slajdu >>

Wisła Kraków spadła! Ci piłkarze odejdą z Wisły Kraków po se...