Liga włoska. Piotr Zieliński zapisał dwie asysty, ale jego Napoli zremisowało z Sassuolo 2:2, mimo prowadzenia do 72 minuty. Już tylko punkt straty do Napoli ma AC Milan, a dwa broniący tytułu Inter Mediolan.

Napoli nie ma szczęścia do końcówek z Sassuolo. W marcu zremisowało mecz (3:3) po ostatnim straconym golu w 95 minucie, a w listopadzie zeszłego roku przegrało 0:2, gdy pieczętująca bramka padła również w tej samej minucie.

Dziś Zieliński wykładał piłkę krótko po zmianie stron. Najpierw po przechwycie Driesa Mertensa podał Fabianowi Ruizowi, potem właśnie Mertensa wypuścił już w polu karnym.

W piętnastu ligowych meczach Zieliński uzbierał cztery gole i tyle samo asyst. Taki sam dorobek ma Lorenzo Insigne.

Sassuolo - Napoli 2:2 (0:0)
Bramki: Scamacca 72', Ferrari 89' - Ruiz 51', Mertens 60'
Żółte kartki: Rogerio, Berrardi, Matheus, Defrel - Politano, Demme