Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO, Eleven Sports
Juventus zremisował 3:3 w jednym z najlepszych spotkań w obecnym sezonie Serie A. Jedną z bramek dla "Starej Damy" strzelił Arkadiusz Milik. Niestety dla Wojciecha Szczęsnego nie był to tak dobry wieczór. Polak zawinił przy pierwszym trafieniu rywala.

Juventus zmierzył się z Atalantą w ramach 19. kolejki Serie A. Sytuacja "Starej Damy" w ligowej tabeli nie jest dobra. Kilka dni temu klub został ukarany odjęciem 15 punktów za nieprawidłowości księgowe. Powodem wzięcia pod lupę klubu z Allianz Stadium były zawyżane wartości transferów, aby poprawić wartość aktywów. Obecnie klub z Turynu znajduje się w środku tabeli.

Juventus - Atalanta

Temperatura od pierwszych minut była ogromna. Pierwszą bramkę w tym meczu zobaczyliśmy już w 5. minucie. Ademola Lookman wszedł w pole karne, ale nic nie wskazywało na to, że Nigeryjczyk będzie strzelał, gdyż kąt był bardzo ostry. 25-latek jednak zdecydował się na uderzenie. Wojciech Szczęsny zachował się fatalnie - Polak odbił piłkę rękami, ale skierował futbolówkę do własnej bramki.

Wyrównanie przyszło w 25. minucie. Juventus wykorzystał zamieszanie w polu karnym - jednego z piłkarzy "Starej Damy" sfaulował Ederson. Sędzia sprawdził całą sytuację na powtórkach, a następnie wskazał na "jedenastkę". Karnego pewnie wykorzystał Di Maria.

10. minut później Juventus strzelił na 2:1, a to wszystko za sprawą Arkadiusza Milika. Polak w perfekcyjny sposób wykończył płaskie dośrodkowanie Fagioli'ego. 28-latek pokonał bramkarz swoją słabszą, prawą nogą.

Tuż po przerwie bardzo precyzyjnym strzałem popisał się Joakim Mæhle. Duńczyk doprowadził do wyrównania. W 53. minucie Ademola Lookman wyprowadził kolejny cios. Tym razem 25-latek bardzo dobrze wykończył głową dośrodkowanie Bogi. Wynik meczu ustalił Danilo atomowym uderzeniem po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego. Ostatecznie Juventus zremisował z Atalantą 3:3.