JCZ
Dawid Kownacki zanotował asystę przy golu na 2:0
Liga włoska. Sampdoria przerwała passę czterech ligowych meczów bez zwycięstwa. Niemoc udało się przełamać w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Drużyna prowadzona przez Marco Giampaolo strzeliła pierwszego gola SPAL po dyskusyjnym rzucie karnym, którego odgwizdano w doliczonym czasie.

Wszyscy trzej Polacy z Sampdorii rozpoczęli na ławce rezerwowych. Podnieśli się z niej Bartosz Bereszyński (70 minuta) oraz Dawid Kownacki (83 minuta), który od razu po wejściu groźnie główkował, a później wyłożył piłkę przy trafieniu na 2:0.

Szansy na grę nie dostał tylko Karol Linetty. Po stronie SPAL od początku do końca mogliśmy zaś obserwować Bartosza Salamona, który zaliczył poprawny występ. Obie bramki zdobył niezawodny Fabio Quagliarella, który w tym sezonie ma już ich dwanaście.

Nas cieszyć powinna jednak przede wszystkim forma Kownackiego. Polak nie jest pierwszym wyborem trenera, ale wchodząc z ławki potrafi zadbać o konkrety; była to jego druga asysta. Ma też pięć goli.

Asysta Dawida Kownackiego w meczu Sampdoria - SPAL:

Materiał oryginalny: Liga włoska. Mecz z trzema Polakami dla Sampdorii. Asysta Kownackiego, karny wywołał kontrowersje [WIDEO] - Gol24