krk
Liga włoska. Kończące 22. kolejkę Serie A spotkanie Sampdorii z Napoli obfitowało w emocje i gole. Już w 3. minucie bramkę po asyście Piotra Zielińskiego zdobył Arkadiusz Milik. Pojedynek zakończył się zwycięstwem drużyny z Neapolu 4:2. Milik i Zieliński zagrali w pełnym wymiarze czasu, podobnie jak Karol Linetty.

Na pierwsze trafienie nie trzeba było długo czekać. W 3. minucie Piotr Zieliński precyzyjnie dośrodkował do Arkadiusza Milika, który strzałem głową pokonał bramkarza Sampdorii. W polu karnym gospodarzy dymiła wówczas rzucona na boisku raca, ale sędzia nie wstrzymał gry. Dla Polaka była to ósma bramka w sezonie. Niespełna kwadrans później Napoli podwyższyło prowadzenie za sprawą uderzenia Eljifa Elmasa.

Szybko stracone bramki nie podłamały gospodarzy. Jeszcze w pierwszej połowie po strzale z powietrza trafił Fabio Quagliarella, a w 72. minucie z rzutu karnego wyrównał Manolo Gabbiadini. Końcówka należała jednak do gości, a listę strzelców wpisywali się zmiennicy. W 83. minucie bramkę zdobył Diego Demme. W doliczonym czasie Sampdorię dobił Dries Mertens.

Bramka Arkadiusza Milika:

Napoli po 22. kolejkach plasuje się dopiero na dziesiątym miejscu w tabeli. Sampdoria jest szesnasta.

Sampdoria Genua - SSC Napoli 2:4 (1:2)
Bramki: Fabio Quagliarella 26, Manolo Gabbiadini (karny) 73 - Arkadiusz Milik 3, Eljif Elmas 16, Diego Demme 83, Dries Mertens 90 (+8)

Sampdoria: Emil Audero - Morten Thorsby, Lorenzo Tonelli, Omar Colley, Tommaso Augello - Gaston Ramirez (68 Gonzalo Maroni), Albin Ekdal, Jakub Jankto (79 Ronaldo Vieira), Karol Linetty - Manolo Gabbiadini, Fabio Quagliarella (75 Federico Bonazzoli).

Napoli: Alex Meret - Elseid Hysaj, Kostas Manolas, Giovanni Di Lorenzo, Mario Rui - Eljif Elmas (79 Matteo Politano), Stanislav Lobotka (61 Diego Demme), Piotr Zieliński - Jose Callejon (72 Dries Mertens), Arkadiusz Milik, Lorenzo Insigne.

Żółte kartki: Jankto, Ekdal, Ramirez, Linetty (Sampdoria) - Elmas, Demme, Politano (Napoli).

Pierwszy miesiąc nowego roku dobiega powoli końca. Biorąc pod uwagę ligi zawodowe i półzawodowe, w tym okienku kluby za granicą znalazło już dwudziestu czterech Polaków. Z tego grona wyłoniliśmy dziewięciu, których decyzje okazały się najciekawsze. Na liście są byli i obecni reprezentanci, a także kandydaci do tej zaszczytnej roli.