Liga włoska. Napoli pokonało Milan i znów jest liderem

Mateusz Kotowicz
PAP/EPA/MATTEO BAZZI
Piłkarze Napoli odzyskali prowadzenie w tabeli Serie A. W meczu kończącym 7. kolejkę pokonali na wyjeździe AC Milan 2:1. W zwycięskiej drużynie do 87. minuty grał Piotr Zieliński.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Prowadzenie Napoli w 55. minucie dał Matteo Politano, który wykorzystał rzut karny. Milan odpowiedział trafieniem Francuza Oliviera Giroud w 69., ale ostatnie słowo należało do gości - w 78. zwycięstwo dał im Giovanni Simeone. W Serie A Napoli nie przegrało z AC Milan na San Siro od grudnia 2014 roku.

Napoli zgromadziło 17 punktów, tyle samo, ale gorszy bilans bramek ma Atalanta Bergamo. Kilka godzin wcześniej pokonała na wyjeździe Romę 1:0. Bramkę zdobył Giorgio Scalvini w 35. minucie. Punkt mniej od prowadzącej dwójki ma Udinese. Również w niedzielę odniosło piąte z rzędu zwycięstwo - pokonało u siebie Inter Mediolan 3:1.

W Serie A wciąż nie wiedzie się Juventusowi. Tego samego dnia "Stara Dama" przegrała na wyjeździe z Monzą 0:1. To była pierwsza wygrana beniaminka w tym sezonie, który przed tą serią zamykał tabelę.

Z siedmiu spotkań w obecnym cyklu Juventus wygrał tylko dwa i w tabeli jest ósmy. W meczu z Monzą nie mógł wystąpić pauzujący za czerwoną kartkę Arkadiusz Milik, a wracający do formy po kontuzji Wojciech Szczęsny był na ławce rezerwowych.

Turyńczycy od 40. minuty musieli sobie radzić w dziesiątkę, bo czerwoną kartką ukarany został Argentyńczyk Angel di Maria.

Bramkę w 74. minucie zdobył były napastnik Lecha Poznań - Duńczyk Christian Gytkjaer. Monza, która rozgrywa pierwszy sezon w swojej historii w najwyższej klasie rozgrywkowej, we wtorek zmieniła trenera. Zespół objął 38-letni Raffaele Palladino, dotychczasowy opiekun drużyny do lat 19. Dzięki wygranej awansowała na 18. miejsce.

(PAP)

Maria Guardiola jest uznawana za hiszpańską ikonę stylu. Na Instagramie chwali się wystawnym życiem, mieszkając w Londynie i korzystając ze sławy swojego ojca. W 2021 roku dziewczyna umawiała się z Delem Allim. Dele i Maria zostali zauważeni, gdy opuszczali słynną restaurację Novikov, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak paparazzi opublikowali zdjęcia, na których całowali się w barze.Para rozstała się, a Maria jest obecnie singielką. Dużo podróżuje, ale nie zapomina o meczach Manchesteru City. Często można ją spotkać na Etihad Stadium.Zobacz piękną córkę Pepa Guardioli!

Zobacz córkę Pepa Guardioli. Umawiała się ze znanym piłkarze...