Liga włoska. Piotr Zieliński w świetnej formie na finiszu sezonu. To jego gol, dziewiąty w sezonie przypieczętował zwycięstwo Napoli nad Fiorentiną (2:0). Poza boiskiem czerwoną kartkę obejrzał natomiast Bartłomiej Drągowski.

Zieliński trafił do siatki w 67 minucie. Po szybkim wyjściu drużyny z własnej połowy, otrzymał podanie od Lorenzo Insigne. Najbliżsi rywale myśleli, że to Wloch odda strzał, ale Polak zrobił krok do tyłu i uderzeniem z lewej nogi po rykoszecie umieścił futbolówkę przy lewym słupku.

Dla Zielińskiego był to trzeci występ z rzędu z golem. Wcześniej pomocnik znalazł sposób na bramkarzy Spezii i Udinese. Jego Napoli tymczasowo powróciło na podium i ma duże szanse, by zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Decydujący będzie bój z Hellasem Werona.

Liczby Zielińskiego w tym sezonie robią wrażenie. Tylko w Serie A Polak zdobył dziewięć bramek i zapisał dziesięć asyst.

Fiorentina - Napoli 0:2 (0:0)
Bramki: Insigne 56', Zieliński 67'
Czerwona kartka: Drągowski 59' (poza boiskiem)
Żółte kartki: Milenković, Ribery, Caceres, Castrovilli, Pezzella - Rrahmani, Contini