Liga włoska. Victor Osimhen uciszył kibiców Romy. Napoli wciąż bez porażki

Liga włoska. Liderujące Napoli pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w stawce. Zespół Luciano Spallettiego błysnął w niedzielnym hicie, pokonując na Stadio Olimpico Romę 1:0. W końcówce fenomenalny strzał oddał Victor Osimhen. Po długim zagraniu Nigeryjczyk wyprzedził Chrisa Smallinga, po czym zmieścił piłkę przy długim słupku. Trafienie celebrował pod sektorem gości, leżąc na bieżni w objęciach kolegów. Do 75 minuty po boisku biegał Piotr Zieliński. Poza kadrą gospodarzy znalazł się za to Nicola Zalewski, który wypadł w ostatnim momencie z powodu zatrucia pokarmowego.

Napoli nie przegrało żadnego (!) meczu o punkty od kwietnia. Dzisiaj serię przedłużyło do dziewiętnastu meczów. Rywale w walce o Scudetto też trzymają się mocno. Broniący tytułu AC Milan uzbierał tylko trzy punkty mniej.

Widowisko z Romą trzymało w napięciu. Przed przerwą sędzia po analizie VAR nie przyznał jedenastki, uznając że Tanguy Ndombele starał się ją wymusić. Zdenerwowany przy linii Jose Mourinho najpierw wykrzyczał swoją niezgodę na karnego, a potem wymachując rękoma zasugerował rozjemcy, by ukarał pomocnika Napoli za symulowanie.

Wcześniej w niedzielę po raz pierwszy w Serie A w tym sezonie pokonana została Atalanta. Gościom z Rzymu zwycięstwo dały gole Mattii Zaccagniego (10.) i Brazylijczyka Felipe Andersona (52.). Oba kluby mają po 23 punkty, ale dzięki lepszemu bilansowi goli wyżej, na trzecim miejscu, jest zespół ze stolicy.

Porażka Atalanty oznacza, że w pięciu najsilniejszych ligach w Europie (Anglia, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Francja) niepokonane pozostają już tylko trzy kluby: Napoli, Real Madryt i Paris Saint-Germain.

- To sprawiedliwy wynik. Lazio miało niesamowitą pierwszą połowę, a my nie potrafiliśmy przeszkodzić rywalom w rozgrywaniu piłki. Dopiero po drugim golu pokazaliśmy cokolwiek pozytywnego, ale to już było za późno. Zasłużyliśmy na tę porażkę i wyciągniemy z niej lekcję - zapowiedział szkoleniowiec Gian Piero Gasperini.

Również w niedzielę zwycięstwa odniosły zespoły, w których wystąpili polscy piłkarze: Torino Karola Linettego (grał od 66. minuty) pokonało na wyjeździe Udinese 2:1, a Bologna z bramkarzem Łukaszem Skorupskim (cały mecz) wygrała u siebie z Lecce 2:0. Rezerwowym gości był Marcin Listkowski.

W piątek Juventus Turyn, w barwach którego wystąpili Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik, gładko wygrał u siebie z Empoli 4:0. "Stara Dama" ma 19 punktów i jest ósma. własne, (PAP) mm/ krys/

AS Roma - Napoli 0:1 (0:0)
Bramka: Osimhen 81'
Żółte kartki: Smalling, Cristante, Ibanez - Lozano, Ndombele, Olivera, Lobotka

LIGA WŁOSKA w GOL24

Tym żyją dziś media we Włoszech i na Wyspach: niemiecki bramkarz Loris Karius i włoska dziennikarka Diletta Leotta mają się ku sobie. On ma 29 lat i strzeże dostępu do bramki Newcastle United, ona jest dwa lata starsza i pracuje dla globalnej platformy streamingowej DAZN. Nieco ponad rok temu Karius zakończył związek z niemiecką aktorką i modelką, Sophią Thomallą. Z kolei Leotta w podobnym czasie rozstała się z tureckim aktorem Canem Yamanem. Latem widywano ją w towarzystwie włoskiego amanta, Giacomo Cavalliego, ale ten romans najwyraźniej okazał się przelotny. Oficjalnie para wybrała się jedynie na wesele brata Diletty, znanego chirurga plastycznego.Dociekliwi Włosi zauważyli, że Diletta i Loris obserwują się nawzajem na Instagramie. Ponoć dziennikarka pobiera dodatkowe lekcje, by dla niego poprawić swój angielski. To coś więcej niż przyjaźń - twierdzi kolorowy tygodnik Gente. Karius w środowisku nie ma najlepszej prasy. Ciągną się za nim wpadki z przegranego przez Liverpool finału Ligi Mistrzów w 2018 roku z Realem Madryt. Gdy podpadł kibicom Besiktasu Stambuł, na drzwiach samochodu jego ówczesnej partnerki ktoś zamieścił napis "Loser", czyli przegrany.

Diletta Leotta i Loris Karius? Bramkarz znany z wpadek flirt...