OPRAC.:
Piotr Rzepecki
eleven sports
Liga włoska. Broniący tytułu piłkarskiego mistrza Włoch AC Milan pokonał u siebie Monzę 4:1 w 11. kolejce i zrównał się na czele tabeli z Napoli. Drużyna Piotra Zielińskiego w niedzielę zmierzy się w Rzymie z Romą. Zwycięstwo odniósł też Inter Mediolan - nad Fiorentiną 4:3.

Liga włoska. AC Milan - Monza 4:1 (2:0)

Beniaminek z Monzy, który wcześniej pokonał m.in. Juventus Turyn, nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z mistrzem. Dwa gole zdobył Hiszpan Brahim Diaza, a po jednym Belg Divock Origi oraz Portugalczyk Rafael Leao. Dla gości trafił Filippo Ranocchia.

- To wcale nie było łatwe zwycięstwo. Monza potrafi grać, o czym wiedzieliśmy, i powinniśmy byli lepiej się organizować w pierwszej połowie. Ale skończyło się dobrze i jestem zadowolony. Mało ryzykowaliśmy, a dużo kreowaliśmy - ocenił szkoleniowiec "Rossonerich" Stefano Pioli.

Obrońcy tytułu mają 26 punktów, tyle samo co Napoli, któremu ustępują bilansem bramek. Trzecia jest Atalanta Bergamo z 24 punktami. Jej rywalem w niedzielę będzie Lazio Rzym.

Liga włoska. Fiorentina - Inter Mediolan 3:4 (1:2)

We Florencji, gdzie Inter pokonał Fiorentinę Szymona Żurkowskiego (Polak był rezerwowym), kibice obejrzeli nietypowe widowisko. Goście szybko objęli dwubramkowe prowadzenie po golach Nicolo Barelli (2. minuta) i Argentyńczyka Lautaro Martineza (15.). "Violi" udało się odrobić straty: najpierw z rzutu karnego do siatki trafił Brazylijczyk Arthur Cabral (33.), a później ładnym, technicznym strzałem popisał się Francuz Jonathan Ikone (60.). Inter prowadził ponownie po "jedenastce" wykorzystanej przez Martineza (73.), ale w końcówce ponownie stracił gola, którego strzelcem był Serb Luka Jovic (90.).

W piątej doliczonej minucie zwycięstwo Interowi zapewnił Ormianin Henrich Mchitarjan, choć dokonał tego w nieco przypadkowy sposób - piłka odbiła się od niego po próbie wybicia przez obrońcę rywali.

Mediolańczycy zajmują siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Fiorentina zgromadziła 10 i jest na 13. pozycji.

Liga włoska. Salernitana - Spezia 1:0 (0:0)

W pierwszym sobotnim spotkaniu Salernitana pokonała u siebie Spezię 1:0 po bramce Pasquale Mazzocchiego w 48. minucie. W meczu wystąpiło czterech Polaków: Krzysztof Piątek w drużynie gospodarzy (od 65. minuty) oraz Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior (obaj cały mecz) i Arkadiusz Reca (od 65.) w ekipie Spezii.

Poniżej jedyna bramka w meczu:

Liga włoska. Juventus Turyn - Empoli 4:0 (1:0)

W piątek Juventus Turyn, w barwach którego wystąpili Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik, gładko wygrał u siebie z Empoli 4:0. "Stara Dama" ma 19 punktów i jest ósma.(PAP)

mm/ krys/

LIGA WŁOSKA w GOL24

Porażka w Monachium, porażka w Mediolanie, ledwie wyciągnięty remis w rewanżu z Interem... FC Barcelona z parodystyczną obroną jest o krok od kolejnego spadku z Ligi Mistrzów do rozgrywek drugiej kategorii, czyli Ligi Europy. Internauci mają świetny ubaw po środowym meczu - zwłaszcza z wpadki Gerarda Pique. Z kolei autor ratunkowego dubletu, Robert Lewandowski został przyrównany do drogiego, sportowego auta stacjonującego przy kompletnej ruderze; może i jego nowy klub jest bardziej rozpoznawalny na świecie, ale sportowo to Bayern patrzy na niego z góry, o czym świadczy tabela grupy. Polecamy najciekawsze MEMY po meczu Barcelona - Inter!

Wszyscy śmieją się z Barcelony. Pique tańczy z Shakirą, Lewy...