Lions – Śląsk: Wrocławscy koszykarze wrócili z Londynu na tarczy

Dawid Foltyniewicz
Kodi Justice.
Kodi Justice. WKS Śląsk Wrocław
Pomimo niezłej gry w drugiej i trzeciej kwarcie, zawodnicy Śląska Wrocław w 6. kolejce 7DAYS EuroCupu przegrali z London Lions 80:97.

Po raz kolejny w wyjściowej piątce Śląska znaleźli się Jeremiah Martin, Daniel Gołębiowski, Jakub Nizioł, Conor Morgan i Aleksandra Dziewa. W meczowym składzie WKS-u ponownie mogliśmy zobaczyć wracających po kontuzji Ivana Ramljaka i Justina Bibbsa, którzy tym razem weszli na parkiet po długiej nieobecności i wspomogli rotację Andreja Urlepa.

Już w pierwszych minutach meczu na prowadzenie wyszła drużyna London Lions, osiągając wynik 11:2 i stawiając wrocławianom trudne warunki od samego początku. Koniec pierwszej kwarty przyniósł wynik 25:18 dla gospodarzy. W pierwszych minutach warto odnotować dobrą grę Jeremiah Martina i Kodiego Justice’a, którzy po dziesięciu minutach zdobyli dla WKS-u kolejno sześć i cztery punkty.

30.11.2022 r. Memy przed i po meczu Polska - Argentyna na mundialu w Katarze.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Najśmieszniejsze MEMY po meczu Polska - Argentyna: Internet ...

Początek drugiej kwarty pogłębił przewagę londyńczyków, wygrywających już o czternaście oczek (38:24). Trójkolorowi dokładali jednak wszelkich starań, aby do przerwy wyrównać wynik meczu i w kolejnych pięciu minutach to oni byli lepiej dysponowani. W pierwszej połowie Dziewa zanotował jedenaście punktów, Martin dziesięć, a Justice - dziewięć. Nie wystarczyło to do przełamania, ale znacząco zbliżyło Śląsk do rywali - wrocławianie do szatni schodzili z zaledwie trzema oczkami straty - 45:48.

Start drugiej połowy meczu przyniósł dążenia przeciwnika do pogłębienia przewagi. Po czterech minutach ponownie powiększyła się ona do wartości dwucyfrowych (59:47). Dopiero w połowie kwarty Trójkolorowym udało się odzyskać inicjatywę i już do jej końca przy niej pozostać. Wrocławianie doprowadzili do zmniejszenia strat, kończąc trzecią kwartę pięknym rzutem zza łuku w wykonaniu Justice’a i wynikiem słabszym o pięć punktów od London Lions.

Reprezentacja Polski przegrała z Argentyną 0:2 w ostatnim meczu grupy C mistrzostw świata w Katarze. Mimo porażki Biało-Czerwoni awansowali do 1/8 finału, gdzie zmierzą się z obrońcami tytułu Francją. Jak wypadli podopieczni Czesława Michniewicza w meczu z Albiceleste? Nie najlepiej.

Oceniamy piłkarzy reprezentacji Polski po porażce z Argentyn...

Dotychczasowe zmagania, zwłaszcza te z końca drugiej i trzeciej kwarty, były niezwykle zacięte. Ostatnie dziesięć minut gry WKS rozpoczął więc z niegasnącymi nadziejami na wygraną. Niestety, przez pierwsze cztery minuty to przeciwnicy rozdawali karty i zdobyli trzynaście oczek z rzędu (81:63). Najwięcej punktów dla londyńskiej drużyny zdobyli Sam Dekker (18), Luke Nelson (16), Ovie Soko (15) i Aaron Best (12).

Zawodnikom WKS-u, podobnie jak w poprzednich meczach EuroCupu, dopiero przy większych stratach udawało się nawiązać i utrzymać kontakt z rywalem. Pomimo sukcesywnego odrabiania straconych punktów i kilku celnych rzutów zza łuku, koszykarze Śląska Wrocław nie dali rady odmienić losów spotkania i przegrali 80:97.

Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza Jeremiah Martin z 18 punktami na swoim koncie oraz Kodi Justice i Conor Morgan, osiągający kolejno 15 i 14 oczek. Najskuteczniejszy pod koszem był natomiast Aleksander Dziewa, trafiając 80 proc. rzutów za dwa punkty i kończąc mecz z jedenastoma oczkami.