Dariusz Kuczmera
Siatkarki ŁKS Commercecon rozegrały czwarty mecz Ligi Mistrzyń. Były zdecydowanymi faworytkami w meczu z Tenerife La Laguna i spełniły oczekiwania kibiców.

Łódzkie Wiewióry wygrały i zostały nowym liderem tabeli grupy D Ligi Mistrzyń. Fani ŁKS, którzy gorąco dopingowali swoją drużynę w Sport Arenie mają powody do radości.

Tabela grupy D wygląda następująco:
1. ŁKS Commercecon 9 (9-4)
2. Allianz MTV Stuttgart 8 (10-5)
3. Fenerbahce Stambuł 7 (9-7)
4. Tenerfife 0 (0-12)

Trener Alessandro Chiappini przemeblował skład drużyny i dał odpocząć Paulinie Maj-Erwardt, Zuzannie Góreckiej i Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak. Szansę gry od początku otrzymały Kinga Drabek, Julita Piasecka i Aleksandra Gryka.

Drużyna z Teneryfy nie była w stanie zagrozić łodziankom. Otwarcie meczu to wynik 15:5 dla ŁKS. Taki rezultat świadczy o przepaści między obiema drużynami. Później drużyna z Hiszpanii zmniejszyła przewagę (17:13), ale gdy tylko wróciły na parkiet Valentina Diouf i Roberta Ratzke wszystko wróciło d normy. Po popisowych akcjach Kamili Witkowskiej łodzianki prowadziły 20:15. Ta sama zawodniczka asem serwisowym wywalczyła ostatni punkt seta.

W drugiej partii trener łodzianek dał pograć młodym siatkarkom ŁKS Commercecon - 19-letniej Nikoli Krawczyk czy Natalii Dróżdż. Młodzież spisała się bardzo dobrze.

Rozluźnione łodzianki zlekceważyły rywalki w trzecim secie i przegrywały 1:5, później 8:12. Drużyna Tenerfie stanęła przed szansą wygrania pierwszego seta w tych rozgrywkach. Po bloku Aleksandry Gryki łodzianki osiągnęły remis (13:13). Chwilę później było 15:14 dla drużyny gości. Kamila Witkowska blokiem wyprowadza gospodynie na prowadzenie 18:17. Aleksandra Gryka punktuje (20:18). Ważny punkt zdobyła Lana Scuka (23:20). Po nieudanej kiwce łodzianki wywalczyły piłkę meczową. Aleksandra Gryla zdobyła ostatni punkt. Mecz trwał 69 minut.