LM piłkarzy ręcznych. Orlen Wisła nadal w grze! Rewanż z Nantes zapowiada się emocjonująco!

Łukasz Konstanty
Szczypiorniści Orlenu Wisły Płock powalczyli o jak najlepszy wynik z ekipą z Nantes. Do zwycięstwa zabrakło niewiele. Fot. PAP/Szymon Łabiński
Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock zremisowali w swojej hali z HBC Nantes 32:32 (14:18) w pierwszym meczu play off Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 29 marca we Francji.

Niemrawy początek Orlenu Wisły

Płocczanie nie byli faworytem dwumeczu z przedstawicielem ligi francuskiej. Wicemistrz Polski z ledwością wywalczył awans z grupy, z kolei ich dzisiejszy rywal zakończył pierwszą część europejskich rozgrywek na trzecim miejscu.

Początek spotkania niejako potwierdzał, kto powinien z dwumeczu wyjść zwycięsko. Gospodarze środowej potyczki mieli problem, by sforsować defensywę rywala, popełniali błędy w ataku, z kolei goście wykorzystywali niemal każdą okazje do zdobycia bramki. W efekcie przyjezdni szybko wypracowali trzybramkową przewagę.

W kolejnych minutach płocczanie z mozołem starali się odrabiać straty, gdy już jednak dogonili rywala (10:10), znów dopadła ich niespodziewana ofensywna niemoc. Ostatecznie na przerwę wicemistrz Polski schodził z parkietu z wynikiem 14:18.

O krok od zwycięstwa z Nantes

Jeśli ktoś zastanawiał się, czy szczypiorniści Orlenu Wisły będą w stanie w drugiej części gry powalczyć o odwrócenie losów meczu, szybko otrzymał odpowiedź. Gospodarze postarali się, aby jak najszybciej zniwelować stratę (21:21), a potem już do ostatniej minuty nie tylko pilnowali, by ekipa z Francji znów nie wypracowała znacznej przewagi, ale też sami kilka razy obejmowali prowadzenie.

Ostatecznie mecz w Płocku zakończył się remisem 32:32, choć płocczanie mogli odnieść minimalne zwycięstwo - niestety, nie udało się skutecznie zakończyć ostatniej akcji meczu. Co ciekawe był to trzeci mecz pomiędzy tymi zespołami w Lidze Mistrzów w ostatnich latach i za każdym razem zespół z Nantes kończył spotkanie z identyczną liczbą zdobytych bramek (32).

Rewanżowy mecz, decydujący o tym, który zespół awansuje do ćwierćfinału, zostanie rozegrany w środę 29 marca. Początek spotkania o 20:45.

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych - runda play off (pierwszy mecz)
Orlen Wisła Płock – HBC Nantes 32:32 (14:18)

Orlen Wisła: Ignatio Biosca, Marcel Jastrzębski – Michał Daszek 4, Tin Lucin 6, Tomas Piroch 3, Abel Serdio 4, Leon Susnja, Gergo Fazekas, Przemysław Krajewski, Gonzalo Perez, Mirsad Terzic, Lovro Mihic 3, Niko Mindegia 2, Dmitry Żytnikow 6, Sergiej Kosorotow 4.

HBC Nantes: Victor Hallgrimsson, Manuel Gaspar – Thibaud Briet 5, Aymeric Minne 4, Linus Persson, Valero Rivera 10, Alexandro Cavalcanti 2, Rok Ovnicek 1, Baptiste Damatrin-Bertrand, Pedro Portela, Jorge Maqueda 1, Jeremy Toto 2, Theo Monar 3, Klaudi Odriozola 4