LM w kolarstwie torowym w Londynie. Urszula Łoś trzecia w keirinie

Piotr Rutkowski
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Szymon Starnawski / polska press
Urszula Łoś zajęła trzecie miejsce w finale keirinu w czwartych zawodach Ligi Mistrzów w kolarstwie torowym w Londynie. W tej samej konkurencji Mateusz Rudyk był piąty. Zwyciężyli Holenderka Steffie van der Peet i Australijczyk Matthew Richardson.

Rudyk i Łoś odpadli natomiast w 1. rundzie sprintu. Najszybsi byli Holender Harrie Lavreysen, który w finale minimalnie wyprzedził Richardsona, oraz Ukrainka Ołena Starikowa.

Na średnim dystansie triumfowali: w scratchu - Brytyjczyk William Perrett i Irlandka Emily Kay, a w wyścigu eliminacyjnym - Amerykanie Gavin Hoover i Jennifer Valente. Filip Prokopyszyn zajął 7. miejsce w scratchu i 10. w eliminacyjnym.

O Lidze Mistrzów w kolarstwie torowym

Liga Mistrzów to organizowany po raz drugi cykl jednodniowych zawodów pod egidą UCI. Zaproszenia otrzymało 36 kolarzy, każdy z nich startuje w dwóch konkurencjach - sprinterskich lub średniodystansowych. Podobne zasady obowiązują u pań.

W punktacji łącznej po czterech zawodach w sprincie prowadzą Richardson i Francuzka Mathilde Gros, natomiast na średnim dystansie liderami są Hiszpan Sebastian Mora i Jennifer Valente. Rudyk zajmuje ósme miejsce, Łoś - 11., a Prokopyszyn - 14.

Ostatnia impreza LM odbędzie się w sobotę również w Londynie.(PAP)