Łomża Vive Kielce w finale turnieju w Mielcu. Wieczorem zagrają przeciw Michałowi Jureckiemu

Anna Benicewicz-Miazga
W półfinałowym meczu rozgrywanego w Mielcu Memoriału Antoniego Weryńskiego piłkarzy ręcznych, Łomża Vive Kielce wygrało z Tatranem Preszów. W finale, około godziny 18.20, kielczanie zagrają z Azotami Puławy - nowym klubem Michała Jureckiego.

Łomża Vive Kielce - Tatran Preszów 33:29 (16:12)

Łomża Vive Kielce: Wałach (1-30 min, 9/21 = 43 %), Kornecki (31-60 min, 4/21 = 19 %) – Surgiel 3, Fernandez – Kulesz 3, Sićko 2, Gębala 2 – Olejniczak 1, Karacić 1, D. Dujszebajew 3 – Lijewski 2, Vujović 1, A. Dujszebajew 1 – Gudjonsson 5 (1), Moryto 1 – Kaczor 1, Tournat 2, Karaliok 5. Trener: Talant Dujszebajew.

Karne. Łomża Vive : 1/2 (rzut Vujovicia obronił Czupryna). Tatran: 4/7 (trzy rzuty obronił Wałach).

Kary. Łomża Vive: 8 minut (czerwona kartka Vujović 36 min. za rzut w twarz bramkarza, Tournat 4, Sićko 2). Tatran: 8 minut .

Przebieg: 1:0, 1:1, 3:1 (‘4), 3:2, 4:2, 4:4, 7:4 (‘11), 7:5, 8:5, 8:7, 9:7, 9:9 (‘17), 11:9 (‘21), 11:10, 13:10 (‘26), 13:11, 14:11, 14:12, 16:12 – 20:12 (,34), 20:14, 21:14, 21:15, 22:15, 22:16, 23:16, 23:17, 24:17, 24:18, 25:18, 25:19, 26:19, 26:20, 28:20, 28:21, 29:21 (‘50), 29:27 (‘57), 30:27, 30:28 (‘58), 32:28, 32:29, 33:29.

Po nieco nerwowej końcówce, w której zespół z Kielc stracił sześć bramek z rzędu, mistrzowie Polski wygrali z mistrzami Słowacji i około godziny 18.20 w finale turnieju zagrają z Azotami Puławy – nowym klubem legendy kieleckiego klubu, Michała Jureckiego.
ZOBACZ>>> 42 bramki Łomża Vive Kielce w debiucie pod nową nazwą
W piątkowych ćwierćfinałach mistrzowie Polski pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 42:25 , a Tatran wygrał z pierwszoligowym Orlen Upstream Czuwajem Przemyśl 41:22.

Mistrzowie Polski rozpoczęli skład z czterema nastolatkami w składzie – Miłoszem Wałachem, Michałem Olejniczakiem, Cezarym Surgielem i Sebastianem Kaczorem. I zaczęli nieźle, od dobrej obrony i skutecznych ataków. W 11 minucie po golu Władysława Kulesza wygrywali 7:4. Ale Żółto-Biało-Niebiescy zaczęli mieć problem z ukraińskim bramkarzem Tatrana, Iwanem Czupryną, który wychodził zwycięsko z wielu pojedynków z naszymi zawodnikami – w pierwszej połowie miał 45-procentową skuteczność. Na szczęście na porównywalnym poziomie grał Wałach (43 procent), który obronił między innymi trzy rzuty karne. Mający zdecydowanie słabsze warunki fizyczne zawodnicy Tatrana nie mieli wielkich szans na przerzucenie naszego bloku górą, więc próbowali rzutów z podłoża i często były one skuteczne.
ZOBACZ>>> Kim jest nowy sponsor piłkarzy ręcznych? Ma pięć browarów
Przestrzelone przez naszych szczypiornistów, czyste sytuacje spowodowały, że Słowacy kilka razy doprowadzali do remisu albo zbliżali się na jedną bramkę różnicy. Ostatni raz w 22 minucie, kiedy było 11:10. W końcówce pierwszej połowy zespół z Kielc był już skuteczniejszy i odskoczył na różnicę czterech bramek.

Początek drugiej połowy to bardzo dobra gra Łomża Vive Kielce, a kilkoma znakomitymi asystami popisał się wtedy Igor Karacić. W 34 minucie nasz zespół prowadził 20:12. Chwilę później czerwona kartkę za trafienie bramkarza przy rzucie karnym dostał nasz prawy rozgrywający, Branko Vujović.
Piłkarze ręczni KS Kielce dostali nowe BMW [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Różnica od sześciu do ośmiu bramek na korzyść drużyny ze Świętokrzyskiego utrzymywała się do 50 minuty, kiedy zespół Talanta Dujszebajewa wygrywał 29:21. Jednak w tym momencie coś się zacięło – znów świetnie bronił Czupryna, jeśli nie, to nasi zawodnicy nie trafiali w bramkę. Drużyna trenera Slavko Goluzy zdobyła sześć bramek z rzędu, w 57 minucie było tylko 29:27 i zrobiło się nerwowo. Na szczęście najpierw trafił Alex Dujszebajew, za chwilę skuteczną dobitką popisał się Artiom Karaliok, a gdy za moment Daniel Dujszebajew przechwycił piłkę w obronie i skończył kontrę, wiadomo było że to Łomża Vive Kielce zagra w finale – na niecałe dwie minuty przed końcem meczu było 32:28.