JCZZaktualizowano
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:2 Anatol Chomicz
Lotto Ekstraklasa. Cztery gole obejrzeliśmy na stadionie przy Słonecznej. Jagiellonia Białystok dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale Górnik Zabrze tyle samo razy potrafił jej odpowiedzieć. A więc remis - 2:2. Decydujący cios Dumie Podlasia zadał wprowadzony Igor Angulo.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:2

Wyjściowy skład gości mógł nas nieco zaskoczyć. Na ławce pozostali dwaj czołowi Hiszpanie: najlepszy strzelec Igor Angulo i najlepszy asystent Jesus Jimenez. Szansę na szpicy dostał bowiem Łukasz Wolsztyński, zaś na skrzydle debiutujący w podstawowej jedenastce Ishmael Baidoo.

Mecz był rwany i nerwowy - zwłaszcza ze strony Jagiellonii. Przed przerwą sędzia Jarosław Przybył trzykrotnie sięgnął po żółtą kartkę. Skorzystał także z systemu VAR, żeby ocenić zdarzenie w polu karnym Górnika. To właśnie po wideoweryfikacji dopatrzył się faulu na Zoranie Arseniciu i tym samym wskazał na jedenasty metr. Rzutu karnego nie zmarnował Guilherme.

Radość Jagiellonii trwała krótko, bo niecałe dwie minuty. Górnik odpowiedział zespołową akcją, którą w szesnastce wykończył Szymon Żurkowski.

Druga połowa okazała się kalką pierwszej. Jagiellonia znowu objęła prowadzenie, a Górnik znowu zdążył jej odpowiedzieć. W 57 minucie"na raty" trafił najlepszy piłkarz Litwy w 2018 roku - Arvydas Novikovas. Krótko przed czasem doliczonym wyrównał jednak Igor Angulo. Hiszpanowi sugerowano pozycję spaloną, ale VAR jej nie potwierdził.

W 94 minucie Górnika uratował z kolei stoper Przemysław Wiśniewski, który zdążył wybić futbolówkę przed linią.

Piłkarz meczu: Igor Angulo
Atrakcyjność meczu: 6/10

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Górnik Zabrze dorwał Jagiellonię Białystok. Igor Angulo wszedł i wyczuł (?) linię spalonego - Gol24