Lotto Ekstraklasa. Miedź nie klęknęła przed Cracovią. Drużyna z Legnicy sięgnęła po pełną pulę

JCZ
Miedź Legnica - Cracovia 2:1
Miedź Legnica - Cracovia 2:1 Piotr Krzyżanowski
Lotto Ekstraklasa. W drugim piątkowym spotkaniu 29. kolejki walcząca o byt Miedź Legnica pokonała faworyzowaną Cracovię 2:1 (2:0). Zadecydowały bramki zdobyte przed przerwą. Na trybunach zasiadło 4018 widzów.

Lotto Ekstraklasa: Miedź Legnica - Cracovia 2:1

Miedź wykonała dzisiaj ważny krok w kierunku utrzymania. Po serii trzech meczów bez zwycięstwa (dwie porażki i remis) nie tylko się przełamała, ale uczyniła to także w niezłym stylu. Sukces jest tym większy, że naprzeciw niej stanęła drużyna, która w tym roku ugrała (razem z Piastem Gliwice) najwięcej punktów - 18 w 8 występach.

Miedź zaskoczyła Cracovię w pierwszej połowie. Brylował zwłaszcza pomocnik Juan Camara, o którym selekcjoner kadry U-21, Czesław Michniewicz napisał, że posiada olbrzymi potencjał, dzięki któremu niebawem "powinien grać w najlepszych klubach w Polsce".

Hiszpan w 41 minucie wykończył szybką akcję Miedzi. Było wtedy 2:0. Przed nim (ale po jego kluczowym podaniu) do siatki trafił jeszcze Artur Pikk. Cracovia za odrabianie strat wzięła się po przerwie. W 63 minucie dobrze dysponowanego Antona Kanibołockiego pokonał Filip Piszczek (jeśli w lidze trafi raz jeszcze, to trener Michał Probierz wygra z kibicem zakłada o whisky).

Z powodu kontaktowej bramki dla Cracovii końcówka zrobiła się nerwowa. Mimo okazji z obu stron wynik jednak ani nie drgnął. To pierwsza porażka "Pasów" od derbowego 2:3 z Wisłą.

Piłkarz meczu: Juan Camara
Atrakcyjność meczu: 5/10

Zawód sędziego jest niezwykle niewdzięczny, ale i podatny na korupcję, o czym niestety przekonaliśmy się już w Polsce. Dlatego federacje, zarówno te krajowe jak i międzynarodowe, czynią wiele starań, by komfort pracy pozostawał na odpowiednim poziomie. Zobaczcie, jak przedstawia się lista zarobków w poszczególnych rozgrywkach.

Zarobki sędziów piłkarskich: od B-klasy do Ligi Mistrzów. Il...