Lotto Ekstraklasa. Ostre strzelanie w Szczecinie. Pogoń na remis z Arką Gdynia

JCZ
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:3
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:3 Andrzej Szkocki
Lotto Ekstraklasa. Arka Gdynia zwolniła Zbigniewa Smółkę i zaczęła punktować. Choć nie od razu tak, jakby sobie tego życzyła. Po remisie w derbach Trójmiasta z Lechią Gdańsk (0:0) nastąpił podział punktów z Pogonią Szczecin. Drużyna prowadzona (tymczasowo) przez Grzegorza Witta zremisowała 3:3 (1:1).

Mecz Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:3

Ten mecz toczył się w trybie cios za cios. Zaczęła Pogoń. Prowadzenie dał jej Michał Żyro, który zdobył swoją debiutancką bramkę. Skrzydłowy najlepiej odnalazł się w polu karnym po stałym elemencie gry i z bliska głową pokonał Pavelsa Steinborsa.

Arka odpowiedziała jeszcze przed zmianą stron. W 40 minucie do wyrównania doprowadził Marko Vejinović. On także strzelił dla drużyny po raz pierwszy - po podaniu Tadeusza Sochy, który zmienił kontuzjowanego kapitana, Adama Marciniaka.

W drugiej połowie jako pierwsza trafiła Arka. Przepiękną bramkę zdobył Maciej Jankowski. Napastnik dopadł do bezpańskiej piłki i skierował ją w okienko. Jego radość trwała jednak krótko. Pogoń w 71 minucie wyprowadziła kontrę. Świetnego podania od Ikera Guarrotxeny nie zmarnował Radosław Majewski i znowu był w tym meczu remis.

Od 79 minuty obóz Arki znowu uwierzył, że uda się przerwać fatalną passę dwunastu spotkań bez zwycięstwa. Piłkę do siatki skierował bowiem Adam Deja. Na tym emocje wcale się jednak nie zakończyły! Pogoń w 87 minucie uratował Soufian Benyamina, wykorzystując sytuację w polu karnym.

W 95 minucie Arkę przed porażką uratował świetnie interweniujący Steinbors.

Arka z 28 punktami zajmuje trzynaste miejsce. Pogoń jest siódma z dorobkiem 43 punktów. O jej losie (grupa mistrzowska lub spadkowa) przesądzi zatem wyjazdowe spotkanie z Legią Warszawa.

Dzisiejsze widowisko obserwowało ponad 4 tys. widzów. To komplet publiczności na modernizowanym właśnie stadionie.

Piłkarz meczu: Radosław Majewski
Atrakcyjność meczu: 8/10

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Zawód sędziego jest niezwykle niewdzięczny, ale i podatny na korupcję, o czym niestety przekonaliśmy się już w Polsce. Dlatego federacje, zarówno te krajowe jak i międzynarodowe, czynią wiele starań, by komfort pracy pozostawał na odpowiednim poziomie. Zobaczcie, jak przedstawia się lista zarobków w poszczególnych rozgrywkach.

Zarobki sędziów piłkarskich: od B-klasy do Ligi Mistrzów. Il...