Lotto Ekstraklasa. Puchar? Liga? Bez różnicy. Korona lepsza od Wisły

JCZ, SAW/Echo Dnia
Korona przeskoczyła Wisłę
Korona przeskoczyła Wisłę Dawid Łukasik
Lotto Ekstraklasa. Miał być rewanż, jest powtórka z Pucharu Polski. Korona Kielce wygrała z Wisłą Kraków drugi raz w tym tygodniu. W meczu 10. kolejki wprawdzie przegrywała, ale podniosła się i zwyciężyła 2:1.

Trener Gino Lettieri w bramce postawił na Macieja Gostomskiego, który bardzo dobrze wypadł w środowym meczu Pucharu Polski z Wisłą. Na lewej obronie zagrał Michal Gardawski – zastąpił przeziębionego Kena Kallaste. Szansę gry w podstawowym składzie, na prawej pomocy, dostał Marcin Cebula, który dał dobrą zmianę w pucharowym spotkaniu. Rezerwowym tym razem był Ivan Jukić, powołany kilka dni temu do reprezentacji Bośni i Hercegowiny.

W 7 minucie z ponad 20 metrów ładnie uderzył Jakub Żubrowski, ale Michał Buchalik odbił piłkę. W 27 minucie próbkę dużych możliwości dał Marcin Cebula. Minął trzech zawodników Wisły, wpadł w pole karne, ale nie zdołał już oddać strzału.

W 31 minucie Korona popełniła prosty błąd w defensywie. Długa piłka trafiła do Carlitosa. Ten mimo asysty Adnana Kovacevicia oddał strzał i piłka przeszła między nogami Macieja Gostomskiego. I było 0:1. Ale tylko do 38 minuty. Wtedy to w polu karnym doszło do ogromnego zamieszania. Najwięcej sprytu wykazał Maciej Górski, strzelił z kilku metrów i piłka przy słupku wpadła do bramki.
W 56 minucie było już 2:1 dla Korony. Po dośrodkowaniu Jacka Kiełba na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Goran Cvijanović i pokonał Buchalika. W 64 minucie Korona była bliska zdobycia trzeciej bramki, ale po strzale Ivana Jukicia futbolówka przeszła minimalnie obok słupka.

W 82 minucie po strzale Ivana Jukicia i rykoszecie znów centymetrów zabrakło do zdobycia trzeciej bramki. W 89 minucie po dwójkowej akcji Bartosza Rymaniaka z Elia Soriano Buchalik instynktownie odbił piłkę, ratując Wisłę od utraty gola.
Wynik nie uległ zmianie, mimo że w doliczonym czasie gry Wisła oddała jeden groźny strzał – piłka po rykoszecie przeszła obok słupka. Korona zainkasowała więc ważne trzy punkty. Po dziesięciu kolejkach ma na koncie 14 punktów.

Piłkarz meczu: Goran Cvijanović
Atrakcyjność meczu: 6/10

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Puchar? Liga? Bez różnicy. Korona lepsza od Wisły - Gol24