OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
Gremio
Słynny urugwajski piłkarz Luis Suarez strzelił trzy gole w swoim debiucie w brazylijskiej drużynie Gremio Porto Alegre, przyczyniając się do zwycięstwa 4:2 nad Sao Luiz w meczu o regionalny Superpuchar.

35-letni napastnik został przyjęty przez publiczność owacją na stojąco. Już w czwartej minucie zdobył pierwszą bramkę, a kolejne - w 30. i 38. minucie. W drugiej połowie już nie wystąpił.

Suarez, który związał się z Gremio dwuletnim kontraktem - do grudnia 2024 roku, przyznał, że był to jego najlepszy z debiutów. W przeszłości grał w wielkich europejskich klubach - Ajaksie Amsterdam (2007-10), Liverpoolu (2011-14), Barcelonie (2014-20) i Atletico Madryt (2020-22). Ostatnio był zawodnikiem Nacionalu Montevideo.

W reprezentacji Urugwaju rozegrał dotychczas 137 meczów i zdobył 68 bramek. W 2010 roku zajął z nią czwarte miejsce na mundialu w RPA. Wystąpił również m.in. w niedawnych mistrzostwach świata w Katarze, ale nie strzelił gola. (PAP)