Lukas Haraslin z Lechii Gdańsk strzelił dwa gole Włochom. Skrzydłowy zaliczył bardzo dobry występ w młodzieżowej reprezentacji Słowacji

RR
Lukas Haraslin strzela bramki nie tylko w polskiej ekstraklasie
Lukas Haraslin strzela bramki nie tylko w polskiej ekstraklasie Piotr Hukało
Słowacka młodzieżówka wygrała w czwartek w Dunajskiej Stredzie 3:0 w towarzyskim meczu z rówieśnikami z Włoch. Znaczący udział w tym zwycięstwie miał zawodnik Lechii Gdańsk. Lukas Haraslin zdobył bowiem dwie bramki. Nasza reprezentacja do lat 20 przegrała za to w Łodzi z Włochami 0:3. Cały mecz rozegrał Adam Chrzanowski.

Lewoskrzydłowy Lechii Gdańsk na boisku przebywał do 62. minuty. Na listę strzelców w meczu młodzieżowej reprezentacji Słowacji z Włochami wpisywał się w 5 i 50 minucie. Wynik tego towarzyskiego meczu na 3:0 ustalił w 56 minucie Samuel Mráz.

Lukas Haraslin w tym sezonie jest podstawowym zawodnikiem Lechii. Rozegrał siedem spotkań ligowych, w których strzelił bramkę (z Pogonią Szczecin) i zaliczył trzy asysty. W reprezentacji Słowacji U-21 zadebiutował 9 września 2014 roku w wieku 18 lat. W pięciu spotkaniach zdobył już trzy gole. Dorobek będzie mógł poprawić 11 września, kiedy to zagra z Islandią w Reykjavíku.

Utalentowany 22-latek na swoim koncie ma także trzy spotkania w kadrze U-23 (jeden gol), dwa w U-19, jedno w U-18 (dwa gole) oraz piętnaście w U-17 (trzy gole).

Tak dobrze z reprezentacją U-20 Włoch nie poszło za to Polakom w Łodzi. Biało-czerwoni w ramach turnieju Elite League przegrali 0:3 (0:2). Tego spotkania nie będzie więc dobrze wspominał m.in. Adam Chrzanowski. Stoper Lechii rozegrał całe spotkanie. Bramki dla Italii strzelali Moise Kean (dwie) oraz Gianluca Scamacca.

Duńscy futsaliści i półamatorzy dzielnie stawiali czoła gwiazdom reprezentacji Słowacji