Magda Linette odpadła z Wimbledonu. Polska tenisistka przegrała z Paulą Badosą

JN/x-news
Magda Linette
Magda Linette Fot. Andrzej Szkocki / Polska Press
Magda Linette była o krok od zwycięstwa, ale przegrała w trzech setach (7:5, 2:6, 4:6) z Hiszpanką Paulą Badosą w III rundzie Wimbledonu.

Polka bardzo dobrze serwowała w pierwszym secie. Miała aż z 76 procent skuteczności pierwszego podania (Badosa tylko 45 procent). W drugiej partii gra Linette pogorszyła się. Przegrała dwa swoje pierwsze gemy serwisowe i potem nie była już w stanie odrobić strat.

Trzeci set był morderczy dla obu tenisistek. Trwał aż godzinę i sześć minut. Pierwsze pięć gemów kończyły się walką na przewagi. Magda Linette prowadziła już 3:0. Chwilę później w gemie serwisowym Hiszpanki, nie wykorzystała dwóch break-pointów. W ostatnim gemie Magda Linette obroniła świetnym forhendem piłkę meczową, ale przy drugiej wyrzuciła piłkę za linię końcową z bekhendu. 29-latka jeszcze nigdy nie awansowała do czwartej rundy turnieju wielkoszlemowego.

Paula Badosa w IV rundzie Wimbledonu zagra z Czeszką Karoliną Muchovą.